Evde Yüz Bakımı Nasıl Yapılır

0

Yüz ve cilt bakımı dediğimizde her ne kadar akıllara sadece bayanlar gelse de, bakımlı erkeklerde günlük ve haftalık olarak cilt bakımlarını gerçekleştirmektedir. Yine sizlere kolaylık olması amacı ile cilt bakım kremleri ya da losyonların yanı sıra, evde yüz bakımı nasıl yapılır kapsamında bilgiler vererek yardımcı olalım.

Yüz maskeleri hazırlayabilirsiniz

Yüzünüzün günlük temizlik işlemlerinin yanı sıra, siyah nokta, fazla yağ ya da kuruluğundan kurtulabilmek için bazı yüz maskelerinden yardım alabilirsiniz. En kolay maskeler arasında, meyve özleri ya da yaş maya ile gerçekleştirilen maskeler bulunuyor.

Meyveler ile sağlıklı maskeler

Bildiğiniz gibi pek çok meyve içeriğinde yer alan C vitamini ile cildinizi besleyecektir. Bunların en başında limon gelirken, portakal ve greyfurtta yüzünüze direkt olarak uygulandığında, besleyici ve temizleyici bir özelliğe sahip olabilecektir. Yağlı ciltler için daha çok önerilen bu maske sonrasında, gerginlik ve kuruluk meydana geleceğinden, cilt nemlendiriciler kullanmanız yüzünüzdeki nem miktarında destekçi olarak sizlere yardımcı olabilecektir.

Siyah noktalarınızı temizleyin

                Sizlerin evde yüz bakımı nasıl yapılır sorularınıza cevap olarak, siyah noktalarınızdan buhar ile kurtulabilirsiniz. Bir miktar suyu kaynattıktan sonra, buhara durarak, gözeneklerin açılmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle daha sonra da yumuşamış olan cildinizi faza tahriş etmeden sıkarak, siyah noktalardan arındırabilirsiniz.

Traş sonrası yanıklarınızda ise, bal uygulanarak, 15-20 dakika bekletildikten sonra, soğuk su ile temizliğinin yapılması ferahlık ve cilde güzellik sağlayabilecektir.

CEVAP VER

Güvenlik Sorusu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.