Siyah Noktalardan En Etkili Kurtulma Yolları

0

Her insanın karşılaşabildiği ve en çok şikâyet ettiği sorunlardan birisi yüzdeki siyah noktalardır. Yüzde oluşturduğu olumsuz görüntüyle birlikte insanlar da bu siyah noktalardan kurtulmanın en etkin ve kalıcı yollarını aramaktadırlar.


1.

Siyah noktalardan en etkili kurtulma yolları arasında öncelikle yüzümüzü temiz tutmak gelir.

Siyah noktalar genellikle cilt genetiği ve hormonsal nedenlere bağlı olarak yağ bezlerinin cilt gözeneklerini tıkaması ve kirle dolması sonucu oluşur. Bu nedenle siyah nokta oluşumunu engellemek için öncelikle yüzümüzü temiz tutmalı ve yağlı besinlerden olabildiğince uzak durmalıyız.

2.

Haftada en az 1-2 kez yüzünüze buhar uygulaması yapmanız siyah noktalardan kurtulmak açısından çok önemlidir.

yuzdeki-siyah-noktalar-nasil-gecer

3.

Kafanızı bir havlu ile örterek yüzünüzü buharda 15 dakika kadar bekletin. Gözeneklerin yumuşaması ile birlikte siyah noktalar daha ortaya çıkacaktır ve elinizle hafif bir sıkma yaparak kurtulabilirsiniz.

4.

Siyah noktalardan kurtulmanın bir diğer etkin yolu ise yoğurt maskesidir. Yaklaşık 1 yemek kaşığı yoğurt ve yarım limon suyunu karıştırın. Karışımı yüzünüze sürüp 15 dakika kadar bekletin. Ardından ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Bu şekilde farklı günlerde uyguladığınız zaman somut bir fayda alabilirsiniz.

siyah lekeler

5.

Bunun yanı sıra siyah noktalardan kurtulmanın etkin yolları arasında diş macunu uygulaması da vardır. Beyaz diş macununu siyah noktaların oluştuğu yere sürüp yaklaşık 10-15 dakika kadar bekletin. Kuruduktan sonra cildinizi ılık suyla temizleyin. Bu uygulama da siyah noktalarla mücadelede etkili bir yöntemdir.

CEVAP VER

Güvenlik Sorusu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.