Gözler ile ilgili önemli detaylar

gozler-hakkinda-puf-noktalar

Gözleriniz hakkında püf noktalara sahip olmak istiyorsanız bu yazıyı okumalısınız.

1-Canlı, parlak gözler

*Haftada üç kere az miktarda bitkisel yağla pişirdiğiniz havuçtan yiyin. Havuçtaki A ve E vitaminleri görmeyi kuvvetlendirir, gözlere parlaklık kazandırır. Kepek ve çavdar ekmekleri içerdikleri selen elementinden dolayı gözleri hastalık mikroplarından korur.

2-Kirpiklerin görünüşü

*Eğer sürdüğünüz rimel, kirpiklerinizi istediğiniz gibi göstermiyor ve çipil çipil bir görünüm veriyorsa rimeli kesinlikle kirpik uçlarına sürmeyin. Bunun yerine kirpik diplerine derinlemesine sürmeyi deneyin.

gozler-hakkinda-puf-noktalar

3-Gözlerdeki şişlik

*Sabahları uyandığınızda gözleriniz kızarmış ve şişmişse uyuduğunuz odayı havalandırmalısınız. Daha sonra ise rahatlatıcı losyona batırdığınız pamuğu gözlerinizin üzerinde en az  10 dakika bekletin.

4-Göz makyajı temizliği

*Göz makyajınızı temizlerken göz kapağı ve çevresini ovuşturmamalısınız. Bunun için kullandığınız ürünü göz kapağınıza sürdükten sonra bir parça pamukla göz pınarından dışarıya doğru hafif dairesel hareketlerle silin.

5-Farların kullanımı

*Eğer farlarınız göz kapaklarınızın üzerinde birikiyorsa kesinlikle yağ bazlı farlar kullanmayın. Yoğun renk pigmentleri içeren pudra farlardan kullanmalısınız. Hafif sedefli farlarda bu konuda çok kullanışlı. Çünkü içeriğindeki sedefli maddeler göz kapağının üzerine yapıştığı için birikme yapmaz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*