Modern genç odası modelleri

renkli-genc-odasi-dekorasyonu

renkli-genc-odasi-dekorasyonu

Dekorasyon hayatımızın her alanında olduğu gibi, genç odalarında da kendini sürekli olarak yenilemeye devam ediyor. Artık eskiden olduğu gibi klasik ve alışılmış genç odası tasarımlarının yanısıra, modern ve işlevsel dekorasyonlar ön planda. Odalarınızın küçüklüğünden şikayetçiyseniz eğer, bu yazımız size yol gösterebilir. İşte Jeyyu! ailesi olarak seçtiğimiz genç odası tasarımları.

iki-katli-dekoratif-genc-odasi

Eğer açık kahve ve beyaz kombinasyonunu seviyorsanız, yukarıdaki genç odası dekorasyonu ilginizi çekebilir. Kim ne derse desin, bir yaşam alanı sadece göze hitap etmemeli, modern olduğu kadar aynı zamanda fonksiyonel de olmalı. İşte tam da bu noktada farkını ortaya koyan bir genç odası istiyorsanız, iki katlı genç odası modelleri tam da size göre. Odanız küçük olabilir, dert etmeyin. Üst kata konulan yatak, alt kısmın çalışma ünitesi olarak kullanılmasına imkan sağlıyor. Bu sayede alan tasarrufu yapılarak, fonksiyonellik en üst noktaya çıkarılmış. Ayrıca bu genç odası modelinde, kitap ve diğer araç gereçler içinde çeşitli raflar bulunmakta.

modern-genc-odasi-2

Çok fazla eşyayı sevmeyen ve sadelikten yana olanlar için dikkat çekici bir genç odası modeli daha. Bu oda biri üst biri alt kısımda olmak üzere iki şık yatak, çekmeceli merdiven ve komodinlerden oluşmakta. Compact, minimalist bir dekorasyon tarzı ışığında hazırlanan bu model, tam da 21. yüzyıl’a hitap ediyor!

modern-genc-odasi-modelleri

Gelelim bir diğer çarpıcı genç odası tasarımına. Bu oda daha ziyade doğallıktan hoşlananlar için geliştirilmiş. Eğer yatağınızın üst katta olmasının sizin için bir sakıncası yoksa bu tarz modelleri her zaman tavsiye ederiz. Üst kısıma yerleştirilen yatak ve beyaz lake kenarlıklar, şık ahşap görünümlü merdivenler ile tamamlanmış. Yatağın hemen altında şık bir koltuk, küçük bir sehpa ve aydınlatma ünitesi ile sıcak bir okuma alanına çevrilmiş. Bunları tamamlayan modern kanepe modeli ise renkli yastıklarla süslenmiş. Duvardaki tablo ise hiç şüphesiz odaya derinlik katıyor.

modern-genc-odasi-dekorasyonu

Okumaya gönül verenlerdenseniz, yatağınızı 30 santim kadar ileri alarak arka kısmı kitaplık ünitesi olarak kullanma fikri hoşunuza gidebilir. Beyaz ve siyah tonlarının ağırlıkta olduğu genç odası tasarımı oldukça fonksiyonel görünüyor.

renkli-genc-odasi-dekorasyonu

Bugün bahsedeceğimiz son genç odası modeli ise hemen yukarıda görmüş olduğunuz, modern çizgilere sahip bir tasarım. Lacivert, kırmızı ve siyah gibi birbirinden alakasız üç rengin birleşmesiyle ortaya çıkan bu güzel tablo açıkçası bizi çok şaşırttı. Yine de yiğidi öldürüp hakkını yememek gerek. Alt kısmı çalışma ünitesi olarak düşünülen yaşam alanı, pek bir özelliği olmasa da mahallenin haylaz çocuklarının ilgisini çekebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*