Şömine dekorasyonu nasıl yapılır?

somine-dekorasyonu-nasil-yapilir

Evinize bir şömine yapmak istiyorsanız, ya da var olan şöminenizi dekore etmek istiyorsanız bu yazımız tam size göre. Şömineler de tıpkı havuzlar gibi, evlerde adeta bir ihtişam göstergesidir. Bu yüzden şömineye sadece sahip olmak yetmez. Mümkün olan en iyi şekilde onu güzelleştirmeli ve odanızda öne çıkarmalısınız. Peki ya bunu nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? O halde devam edin.

somine-dekorasyonu-nasil-yapilir

 

Şöminenizin görünüşünü etkileyen en önemli faktör dış kaplaması ve aksesuarlarıdır. Eğer evinizde ağır bir atmosfer yakalamak istiyorsanız şöminenize doğal taş kaplaması yaptırabilirsiniz. Renkli ve enerjik kişilerin ise beyaz ve açık gri tonlarını tercih etmesi daha yerinde bir karar olacaktır.

somine-dekorasyonu

 

Evinizdeki şömine köşesini öne çıkarmak için kullanabileceğiniz birçok detay mevcut. Bir ayaklı askı, raf ünitesi, şöminenin hemen üst kısmına konumlandırılmış bir tablo gibi detaylarla bu alanı hareketlendirebilirsiniz. Şöminenizin üst kısmına ise biblo ve küçük heykellerinizi yerleştirerek şömine görüntünüzü büyük ölçüde değiştirebilirsiniz.

İşte sizlere ilham verebilecek 16 şömine dekorasyonu örneği. Kullanılan aksesuarlara dikkat! İyi seyirler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*