Özge Ulusoy’dan kadınlara tüyolar

ozge-ulusoy-kitabi

Yeni çıkardığı ve güzellik sırlarını anlattığı ‘Güzelim, Güzelsin, Güzel’ adlı kitabıyla gündemde olan Özge Ulusoy güzelliğe bakışını, güzellik tüyolarını ve yeni projelerini anlattı. Herkesin şanslı olduğu, isini keyifle ve başarıyla yaptığı bir dönemi vardır ya Özge Ulusoy da son birkaç senedir o dönemi yaşayan insanlardan. Sunuculuk, modellik ve oyunculuk kariyerindeki başarılarına son dönemde bir de kitap ekleyen Ulusoy, oturup sadece bu çalışmalarının meyvelerini yiyenler gibi yapmıyor, geleceği ve kariyeri için planlar yapmaya devam ediyor.

ozge-ulusoy-kitabi

Kitap yazma fikri nasıl ortaya çıktı?
Sosyal medyada ya da sokakta yürürken ‘Cildiniz çok iyi, nasıl bakıyorsunuz? Nasıl besleniyorsunuz?’ gibi sorulara maruz kalıyordum. Sonunda bana sorulan bu soruları bir kitap haline getirmek istedim.

Nasıl yazmaya başladınız, neler anlattınız kitapta?
Kitabı günlük gibi yazdım. Bir davete veya bir düğüne gittiğimde, o gün neler yaptığımı, hangi bitki çayını içtiğimi, şişkinliğimi nasıl geçirdiğimi yazdım. Gözlemlerimi kitaba aktardım kısacası. Her boş anımda yazdım. Yaz tatilinde, uçakta, kafede, evde…

ozge-ulusoy-guzelim-guzelsin-guzel-kitabi

Sizce güzellik nedir?
‘İnsanın ruhu yüzüne yansıyor’ diyorlar ya; ben de pozitif enerjinin, iyi düşünmenin yüze yansıdığını düşünüyorum. Bir de ‘altın oran’ diye bir şey var; ağzınız, burnunuz, gözleriniz belirli ölçülerde yerleşmişse, zaten hemen hemen herkese güzel geliyorsunuz. Fakat güzel olmak, insanın kendisini güzel hissetmesiyle çok alakalı. Güzellik; mesai işi. Çok para harcamak değil, zaman harcamak önemli. Çünkü her kadın güzel olabilir.

DİKKAT ÇEKİCİ OLMAK ZOR

Güzellik bir kadın için her zaman avantaj mıdır?
Her zaman avantajdır diyemem. Güzellik bir çok yerde dezavantaj oluyor. Yeri geliyor, özel hayatında çok zorlanıyorsun.

Nasıl zorluklar bunlar?
Çok dikkat çeken bir kadın olmak, her erkeğin hoşuna gitmiyor. Kimisi, yanındaki kadının güzel olmasından keyif alır, kimisi de rahatsızlık duyar. Dışarıda yürürken bazen zor oluyor. Bunun ünlü olmakla alakası yok; ben ünlü değilken de topuklu ayakkabı giyip dışarı çıktığımda insanlar dönüp bakıyordu. Hatta küçük yaşlarda, ‘Yüzümde bir şey mi var, saçım mı bozuk?’ diye düşünürdüm. Bu, gösterişli olmakla alakalı bir şey. Ben yaş almanın da bana yaradığına inanıyorum. Bende estetik olduğunu düşünüyorlar ama henüz yok.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*