Gamzelere sahip olmak artık çok kolay…

yanak-gamzesi-estetigi-gamze-yaptirmak

Estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hasan Fındık son aylarda gamze yaptırmak isteyenlerin sayısında artış gördüğünü söylüyor. “Pantolon bellerinin iyiden iyiye aşağıya kadar inmesi kalçaya gamze yaptırma modasını da beraberinde getirdi. Bu konuda ciddi bir taleple karşılaşıyoruz. Üstelik şimdi kalçaya veya yüze gamze yaptırmak kuaföre gitmek kadar kolay. Hatta gamze yaptırma operasyonundan sonra, kuafördekinden çok daha kısa sürede muayenehaneden çıkıp evlerine gidebiliyorlar. Lokal anestezi uygulayarak 15-20 dakikalık küçük bir operasyonla gamzeyi yapıyoruz.”

yanak-gamzesi-estetigi-gamze-yaptirmak

Bu operasyonun basitliğinin yanı sıra bir de kalçalara yapılan gamzelerin çeşitlerinden bahsediyor Fındık. “Dileyenlere daire şeklinde, dileyenlere de kare şeklinde çukur yapıyoruz. Hatta işi abartıp dövmeye benzer, harf şeklinde gamze isteyenler de çıkıyor. Onu yapmak biraz daha zor ama uğraşınca harf şeklinde gamze de yapabiliyorum

Kalçaya yapılan işlem yüz gamzeleri için de kullanılıyor. Ancak şimdilik yüze yapılan iki tür gamze var: Birisi yanakta sürekli olarak belirgin bir şekilde duran çukurluklar, ikincisi de sadece gülünce ortaya çıkan çukurluklar. Sürekli çukurluk oluşturmak için yanak derisi altındaki yağ çekip alınıyor. Böylece o bölge sürekli çukur kalıyor.

Sürekli çukurluk kalmasını istemeyenler içinde sadece gülünce ortaya çıkan gamze operasyonu uygulanıyor.

Gamzem yok diye üzülmeniz eskilerde kaldı artık isteyen herkes gamze sahibi olabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*