Rujların erkekler üzerinde bıraktığı etkiler

pembe-rujun-etkileri

O yüzden doğru ruju tercih ettiğimizden emin olmalıyız. İşte rujlar hakkında size tavsiyeler…

Pembe

Pembe ruj erkeklere hem romantik, hem maceracı, hem de kendine gerçekten güvenen bayan profilini yansıtıyor. Sade bir makyajı tamamlamak için pembe ruj gibisi yoktur. Fakat çok kontrast renklerde giyinmiş iseniz çingene gibi görünebilirsiniz, bu da erkeklerden itici bir kişilik yaratabilir. Aman dikkat!

Eğer doğru tonu bulursanız erkekler pembe dudaklara bayılıyor.

pembe-rujun-etkileri

Mürdüm

Sadece beyaz tenlilerin denemesini öneririm. Bu renk esmer kişilerin daha da karanlıkta kalmalarına yol açabilir. Eğer beyaz tenliyseniz bu renkle etkileyici ve gizemli görünebilirsiniz. Fakat kıyafetinizin ve saçlarınızın mutlaka mürdüm rengiyle uyumlu olması gerekir. Açık renkte bir saça sahipseniz bu renk ucuz olduğunuzu düşündürebilir.

Canlı kırmızı

Canlı kırmızı sürmek isteyenler dikkatli olmalılar. Çünkü kırmızı çok ince bir denge gerektiriyor. ‘Hey; herkes bana baksın, yeni insanlarla tanışmaya hazırım!’ demek istiyorsanız bu renk tam size göre. Kırmızı bir ruj erkekleri hipnotize de edebilir, arkalarına bakmadan kaçırabilir de… Günlük makyajda kaçınmanız gereken bir renk olduğunu düşünüyorum.

Turuncu

Erkekler turuncu dudaklı bir kız için eğlencelidir görüşünü savunuyor.  Belki öpülesi dudakları bu renkle yaratamazsınız, fakat ilk izlenim için kesinlikle yıldızlı puanlar alabilirsiniz.

rujlarin-erkekler-uzerindeki-etkisi

Metalik

Bu renk dudaklarda oldukça gereksizdir. Her ne kadar Lady Gaga’nın dudaklarında bu rengi görsek de siz sahneye çıkmıyorsunuz ve marjinal olmaya ihtiyacınız yok. Bu bir tarz olabilir, fakat sokaklarda böyle bir şeye ihtiyacınız yok ki erkekler cidden bu tarz renkte rujları itici bulur.

Doğal

Dudağınız düzgün kıvrımlara sahip ise doğal tonları kullanabilirsiniz. Fakat dudaklarınız ince bir yapıya sahip ise doğal tonları tavsiye etmem. Açık renklerde ki rujlar dudakları olduğundan kalın gösterir. Dolgun dudaklar erkekler için çok çarpıcı olabilir. Ama ince dudaklarda bu tonlar erkeklerin gözünde sizi çok silik gösterir.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*