“Fat-Block” ile zayıflamak mümkün mü, yan etkisi var mı?

fat-block-doktor-aytug-kolankaya

Fat-Block-Zayiflama-ise-yarıyor-mu

Yazın yaklaşması ile birçok bayan zayıflama yöntemlerine yönelmeye başladı. Kimileri spora gitmeyi tercih ediyorken kimileri de hızlı yoldan zayıflamak için zayıflama haplarına yöneliyor. Peki zayıflama haplarının sağlığa zararı var mı?

fat-block-doktor-aytug-kolankayaÇoğu tıp uzmanı bu hapları tercih etmese de bazı doktorların önerdiği birkaç hap var. Bunlardan birisi de son dönemlerde ekranlarda reklamını gördüğümüz “Fat Block” zayıflama hapı. “Doktorum” programından tanıdığımız Dr. Aytuğ Kolankayan bu hapı öneren isimlerden birisi. Kolankaya “Fat Block”un “BELÇİKA PRODIGEST LABORATUVAR”larında klinik olarak test edildiğini ve etkinliğinin kanıtlandığını söylüyor. Ayrıca bu ürün Sağlık Bakanlığı onaylı olduğu kendi resmi sitesinde bildirilmiştir.

Fat-Block’un içeriği ve etkisi nasıldır?

Fat-Block’un fiber etkisi ile birlikte güçlü bir yağ tutucu olması günlük alınan kalori miktarının azaltılmasına da yardımcı olur.

Double Form Yağ Bağlayıcı + Fiber Özellik

Fat Block, Captoglicolipid isimli özel bir etkin madde karışımı içeren Class IIa bir tıbbi cihazdır. Son teknoloji çok katmanlı bu tablet chitosan ve askorbik asidi özel bir oranda içermektedir. Double (iki katlı) formu ile hem yağ tutucu hem de fiber olduğu için iki özelliği birlikte taşımaktadır.

Fat-Block®’un içerisinde bulunan etkin madde deniz canlıları ve bazı bitkilerde doğal olarak bulunan yüksek vizkoziteli ve asitte çözülebilen bir polisakkarittir. Mide ve ince bağırsakta çözülebilen bu polisakkarit emilmeyen bir liftir. Yüksek oranda yağ bağlayıcı özellikleri bulunduğu için mekanik anlamda gıdalarla birlikte alınan yağları %40’a kadar bağlayabilmektedir.

Bu karakteristiklere sahip yağ bağlayıcı maddeler yağların kana karışmadan, bağırsak tarafından emilmeden vücuttan dışarı atılmasına yardımcı olur.

Captoglicolipid Nedir?

Captoglicolipid, Karides gibi deniz kabuklularının kabuğundan elde edilen polisakkarit yapısında bir bileşendir.

Uzun yıllardır İlaç ve Gıda Sanayisinde son derece yaygın kullanım bulan Captoglicolipid son zamanlarda yağ bağlayıcı özelliği sayesinde obeziteyi önlemeye yardım amaçlı da kullanım görmeye başlamıştır.

Nasıl Kullanılır?

Kilo vermek için günde 2 kez her ana öğünden önce 2 tablet bir bardak su ile alınır.Kilo vermek için günde 2 kez öğle ve akşam yemeklerinden yarım saat kadar önce 2 tablet bir bardak su ile alınır. (Günlük su tüketiminiz 2 – 2,5 litre kadar olmalıdır)

İdeal kilonuzu korumak için günde 1 kez ana öğünden önce 2 tablet bir bardak su ile alınırİdeal kilonuzu korumak için günde 1 kez öğle veya akşam yemeklerinden yarım saat kadar önce 2 tablet 2 bardak su ile alınır. (Günlük su tüketiminiz 2 – 2,5 litre kadar olmalıdır)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*