Modern kütüphane tasarımları

modern-kutuphane-modelleri-siradisi

Bilginin ve eğitimin giderek önem kazandığı bugünlerde kitaplara verilen değer de bir hayli artmış durumda. Bu durum evlerde de kütüphane modasını doğurdu. Kütüphaneler, bir diğer deyişle kitaplıklar evlerinde çok sayıda kitabı olanların yardımına hızır gibi yetişiyor. Günlük yaşamda elimize gelen birkaç dergi veya birkaç kitap duvar ünitesindeki bir rafta kendine yer bulabilir. Peki ya kitaplarınız bu kadarla sınırlı değilse?

modern-kutuphane-modelleri

Bu yazımızda kitap okumaya düşkün herkesin sahip olması gereken muhteşem kütüphane modellerinden bahsedeceğiz. Bir kütüphane düşünün. Her türden kitabınız ayrı ayrı yerlerde. Hiçbiri bir diğerinin açısını kapatmıyor ve istediğiniz kitabı hemen bulabiliyorsunuz. Böyle bir kitaplığa sahipseniz şanslısınız demektir; çünkü Türkiyedeki evlerin büyük bir kısmında dikey 4 raflı hesaplı kitaplıklardan mevcut.

 

modern-kutuphane-modelleri-siradisi

Kitaplığı yerleştirmek istediğiniz bölüm kesinlikle sizin tarzınızı da yansıtan bir bölüm olmalı. Genellikle okuyan, yazan biriyseniz eğer salonunuza büyükçe bir kütüphane yaptırmanız hoş olabilir. Fakat bu kadar göz önünde olsun istemiyorsanız çalışma odanıza veya yatak odanıza da yaptırabilirsiniz.

modern-kutuphane-modeli

Kütüphane almadan önce planlamasını iyi yapmalısınız. İstediğiniz kütüphane evinizin ve mobilyanızın dekorasyon stiline kesinlikle uyum sağlamalı. Geleneksel modellerden ziyade, modern kitaplık tasarımlarına yönelmeniz daha doğru olacaktır. İşte sizlere ilham alabileceğiniz modern kütüphane tasarımları. İyi seyirler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*