Muhteşem Yüzyıl: “Sarayda bir idam daha!”

Şehzadeler savaşında ilk kurban veriliyor!

“Muhteşem Yüzyıl”da Hürrem, Süleyman’ı oğulları arasındaki savaşı körüklemek suçlar. Rüstem, isyana destek verenin Kara Ahmed olduğunu ortaya çıkarır. Süleyman, Kara Ahmed’in idamını hükmeder.

Star TV’de yayınlanan “Muhteşem Yüzyıl”ın bu akşamki bölümünde Fatma Sultan’ın (Meltem Cumbul) eşini oynayan Kara Ahmed Paşa (Yetkin Dikinciler) idam edilecek.

134. bölümde de “Hürrem Sultan” (Vahide Perçin) ölecek.

muhteşem-yuzyil-128-bolum-fragmani-izle

Beklenmedik ve herkesi şaşırtan bir olay daha yaşanıyor!

Gazanfer, Nurbanu’ya ilanı aşk edecek.

128. bölüm özeti:

Muhteşem Yüzyıl’da bu hafta, şehzadeler savaşında ilk kurban veriliyor!

Hürrem, Süleyman’ı Selim ve Bayezıd arasındaki savaşı körüklemekle suçluyor! Bayezıt kendisine tuzak kuranların peşine düşerken, Selim ifşa olmaktan korkuyor! Süleyman, isyana destek veren Mahidevran’ın tüm servetine el koyuyor. Bayezıt’a tuzak kuranın Selim olduğunu öğrenen Hürrem oğlundan hesap soruyor!Rüstem, Selim’i ifşa etmemek için Hürrem’e şart koşuyor. Fatma ise Nurbanu ve Huricihan’ı birbirine düşürüp haremi birbirine katıyor! Süleyman, isyanın arkasındaki Kara Ahmed’in idamına hükmediyor! Gazanfer’in Nurbanu’ya olan aşkına öyle biri şahit oluyor ki Nurbanu olayı kapatmak isterken kan dökülüyor! Şehzadeleri arasında tercih yapmamaya yemin eden Hürrem taht adayını seçiyor!

Süleyman’ın taht varisi olarak Selim’i seçmesi Hürrem’i deliye döndürür. Süleyman’ı iki oğlunun arasındaki savaşı başlatmakla suçlar. Süleyman ve Hürrem arasındaki uçurum gitgide derinleşir.

Bayezıt, Rüstem ve Atmaca, Bayezıt’a tuzak kuranların peşine düşer. Selim, Bayezıt’ın adım adım kendisine yaklaştığının farkındadır. İsyana destek verenin Selim olduğunu öğrenen Hürrem deliye döner. Anne oğul arasında kıyamet kopar.

Rüstem, isyana destek verenin Kara Ahmed olduğunu ortaya çıkarır. Süleyman, Kara Ahmed’in idamına hükmeder.

Kötü günleri geride bırakmak için şehzade Murad’ın sünnet düğününün yapılmasına karar verilir. Gazanfer, Nurbanu’ya ilanı aşk eder.Bu ana Nurbanu’nun bir düşmanı tanık olunca ipler kopar. Sarayda kan dökülür. Hürrem ise ettiği yemini bozar ve gönlünde yatan taht varisini açıklar….

128. bölüm 1. fragmanı:

128. bölüm 2. fragmanı:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*