Nejat İşler Taburcu oldu!

nejat-isler-son-hali

Nejat İşler, 3,5 aydır yoğun bakımda kaldıktan sonra geçtiğimiz Salı taburcu oldu. Hastanede kaldığı süre boyunca oldukça kilo alan İşler, görenleri oldukça şaşırttı. Aldığı kilolarla siması oldukça değişen İşler, her ne kadar kilo alsa formunu da kaybetse sağlığına kavuşsun yeter.

nejat-isler-taburcu-olduktan-sonra-goruntulendi

Nejat İşler taburcu oldu, ‘parmak’ tartışması başladı. Emboli (pıhtı atması) nedeniyle el parmaklarının kesilmesi gündeme gelince ünlü oyuncunun tedavisi uzamıştı. 95 gün sonunda önceki akşam soluğu Cihangir’de alan İşler’in daha önce eldivenli olan sağ eli de görüntülendi. ‘ Kangren mi oldu, parmakları kesilecek mi? ‘ sorularına ise uzmanlar yanıt verdi. 

‘UZUN SÜRELİ YOĞUN BAKIM SEBEP OLUR’ 

Hayri Parlar (Florence Nightingale Hastanesi İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı): Uzun süre yoğun bakım servislerinde kalan hastalarda parmak morarması görülebilir. Bu durum damar dışında bir kanamanın olduğunu gösterir ancak parmağın kesileceği anlamına gelmez. Zaten böyle bir durum söz konusu olsaydı taburcu edilmezdi. 

Zahide Eriş Eken (Şişli Florence Nightingale Hastanesi Dermatoloji Uzmanı): Yoğun bakım süreci uzayan hastalarda bu durum yaşanabilir. Şu an için parmakların kesilmesi gibi bir durum söz konusu değil. Ancak tedavi edilmez ve enfeksiyon oluşursa bu morluklar yayılmaya başlar, ilerleyen süreçte ise sıkıntılı sonuçlar doğurabilir. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*