Eski kasadan tekerlekli ayakkabılık yapımı

kasadan-ayakkabilik-yapimi-kendin-yap

 

kasadan-ayakkabilik-yapimi-diy

Bu eski ahşap ayakkabılığı yapmak için ilk olarak bir kasaya ihtiyacınız var. Eğer kasa elinizde mevcut ise işe kasayı boyayarak başlamalısınız. İster sprey boya ile ister duvar boyası ile boyayın farketmeyecektir. Tabi isteğe bağlı cila atmak sizin elinizde. Kasayı boyadıktan sonra kasayı yan yatırmalısınız. Fakat iki katlı olması için araya kasanın içine sığacak şekilde bir raf kesmeli ve rafı da boyayarak kasanın orta hizasına çivi ile tutturmalısınız. Kasanın ayak kısmına hazır döner tekerlek alarak dört köşesinden vidalamalısınız. Tabi isteğe bağlı bu işlemi uygulamaya bilirsiniz. Fakat tekerlek takmanız kullanış açısından rahat etmenizi sağlayacaktır.

kasadan-ayakkabilik-yapimi-kendin-yapKişisel zevkinize bağlı olarak resimdeki bir minder koyabilirsiniz. Minder için bir parça suntalamı kasanın boyutunda kesmelisiniz. Sonrasında içine elyaf pamuk koyarak üzerini istediğiniz renk ve desende bir kumaş ile zımbalamalısınız. Son olarak da kasanın üzerine yapıştırmalısınız.

Kolay gelsin…

1 yorum

  1. Daha uygun bir başlık seçseniz içeriğiniz daha etkili olacak. Bu Eski kasadan tekerlekli ayakkabılık yapımı başlığı sanırım olmamış.

Yorumlar kapatıldı.