Yılbaşına özel 10 örgü çorap modeli

noel-babali-corap-orme

tig-ile-corap-orme

İstediğiniz her renk ve modelde çorap tasarlayabilirsiniz. Fakat yılbaşı ruhunu yansıtması için biz yeşil, kırmızı ve beyaz renklerini tercih ettik. Yukarıda gördüğünüz modeli tığ ile zincir çekerek kolayca örebilirsiniz.

orgu-corap-patik-yapimi

Örgü örmeyi fazla beceremeyen biriyseniz yukarıdaki gibi basit bir model tercih edebilirsiniz. Alt kısmı haraşo örüp, üst kısmı da ayrıca saç örgüsü örerek dikebilirsiniz.

yilbasi-coraplari

Örgü konusunda iddialı olduğunuzu düşünüyorsanız bu çorap modeli tamda size göre. Renk geçişlerinin harika olduğu bu çorap tasarımından iki tane örerek çift çorabı yapabilir, sevgilinizle yılbaşında uyumlu olabilirsiniz.

noel-babali-corap-orme

Kırmızı yoğunluğunu aza indirmek istiyorsanız kırmızı ile uyumlu olması açısından gri tonlarını tercih edebilirsiniz. Ayrıca kalp, çiçek, noel baba, ren geyiği, kardan adam gibi figürler ile çorabınıza şıklık katabilirsiniz.

kardan-adamli-corap-orme

Seçtiğiniz desen yılbaşıyla uyumlu olması günün anlamına uygun olması açısından önemlidir. Örneğin resimdeki gibi bir kardan adam oldukça tercih edilen desenlerden birisidir. Kış ruhunu kardan adamdan başka daha iyi ne anlatabilir ki değil mi?

yilbasina-ozel-corap-modelleri

Çorabı öreceğiniz kişi sıradan biri değilse ve aykırı şeyleri seviyorsa iki farklı çorap modelini bir araya getirebilirsiniz. Örneğin yukarıdaki model birbiri ile uyumlu ve birbirinden parçalar taşıyan bir kombin.

yilbasi-orgu-coraplar

Yılbaşı için dedik diye tabi ki illa kırmızı, yeşil ve beyaz tonlarını kullanmak zorunda değilsiniz. Bu renklerle uyum sağlayan farklı renk tonlarından şeritler atabilir çorabı renklendirebilirsiniz.

kirmizi-corap

Çorabın boyutu size kalmış bir şey ister uzun çorap ister patik çorap nasıl yapmak istiyorsanız öyle yapabilirsiniz.

delikli-kirmizi-corap-orme

Desenli örgü yapamıyor fakat şık bir şey örmek istiyorsanız delikli modelleri tercih edebilirsiniz. Böylece çorap basit durmayacak ve daha zarif bir form kazanacaktır.

noel-baba-patik-orme

Ayrıca kendinizi çorapla sınırlandırmayarak harika patik modelleri de örebilirsiniz. Örneğin resimdeki gibi bir noel baba patiği oldukça eğlenceli bir hediye olabilir. Tercih sizin. Mutlu yıllar!