Damat fincanı modelleri ve tuzlu kahve yazıları

tuzlu-kahve

Kız isteme, söz konusu olunca akla gelen ilk şey tuzlu, baharatlı damat kahvesidir. Eğer damat tuzlu kahveyi sesini çıkarmadan içiyorsa gelini çok sevdiği düşünülerek kız verilirdi. Şimdilerde ise bu adet eğlenceli bir akıma dönüştü. Damat fincanı modası gün geçtikçe kız istemelerde yerini aldı. Tuzlu kahve yazıları, espiriler ve resimlerin yer aldığı kahve fincanları her genç kızın heves ettiği bir akım oldu. Damat fincanı, damat suyu, damat çikolatası diye hazırlanan damada özel kahve sunumları hemen hemen her yerde satılıyor. Mutlu günler, süslü sabunlarım fincanlarım, minik mutluluklar dükkanı, dukkantere gibi birçok instagram, pinterest, facebook gibi internet sayfalarında damat fincanları siparişe özel hazırlanarak satılıyor.

Tabi siz hazır almak yerine kendi zevkinize göre bir fincan hazırlamak istiyorsanız sade beyaz bir fincan alarak üzerine asetatlı kalem ile yazı yazabilir ve süsleyebilirsiniz. Aynı şekilde damat suyu da hazırlayabilirsiniz.

“Elimden zehir olsa içeceğini bildiğim için kahvene tuz koymadım. Kahven bol şekerli, ağzımızın tadı hiç bozulmasın.”, “Bu kahvede tuz yok aşk var.”, “Diren damat”, “Aşk tuzlu kahveye değer.”, “O kahve bitecek, içmede göreyim.”, “Gelini seven tuzuna katlanır.”, “İç kahveyi al gelini”, “Mutluluğa ilk adım”, “Suyuna aşk kattım” en popüler damat fincanı yazıları arasında.

İşte sizler için seçtiğimiz belli sitelerden alınmış, size ilham olabilecek damat fincanı süslemeleri…

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*