Canlı mutfaklar için renkli mutfak evyeleri

Günümüzde klasik çelik evyeler yerini renkli mutfak evyelerine bıraktı. Klasikten sıkılan renkli kişiliklerin tercihi olan bu evye tasarımları genellikle gençlerin tercihi. Mutfaklarını renkli bir kişiliğe bürümek isteyenlerin severek tercih edeceği renkli evyelerde damlalık pek ön planda değil. Damlalık yerine çift lavabo veya düz hatlar kullanılmış. Böylece daha kullanışlı bir evye tasarımı sağlanmış. Düz hatların kullanım açısından daha iyi olduğu göz önünde bulundurulursa bulaşık ve su birikintilerinin ortadan kalkacağı söylenebilir.

renkli-mutfak-lavabo

Klasik evyelerde genellikle paslanmaz çelik kullanılırken renkli evyelerde granit ve emaye kaplı çelikler kullanılabiliyor. Fakat malzeme açısından düşünecek olursanız granit evyeleri tercih etmenizi önerebiliriz. Granitte son derece yüksek fiyat etiketleri olsa da çizilmeye en dayanıklı evye malzemesidir. Granitin yanı sıra seramik evyede tercih edilebilir. Seramik solmaya, renk atmalarına, pasa karşı dayanıklı bir yüzey sunar. Farklı tasarım ve çeşitli stiller oluşturmak için elle boyanmış olabilir.

Eğer hayaliniz dekoratif bir mutfak ise sizler için seçtiğimiz evye tasarımlarına bir göz atabilir ve mutfağınızı dekore ederken ilham alabilirsiniz.