Fenerbahçe’nin Yeni Transferi Nani İstanbul’da!

fenerbahceli-nani-istanbula-geldi-resim
Fenerbahçeli Nani İstanbul'da!

Fenerbahçe’nin uzun zamandır hedefinde olan Portekizli Nani, sonunda İstanbul’a geldi. Yapılan anlaşma ile Nani artık Fenerbahçe için ter dökecek ve Nani 17 numaralı forma giyecek. Bir Dünya yıldızı olan Nani, geçmişinde çok fazla takım bulundurmayan bir oyuncu. Sporting Lizbon ve Manchester United takımlarında oyanayan yıldız oyuncu en parlak dönemlerini bu takımlarda oynarken gördü. Yeni takımı Fenerbahçe için şmapiyonlar liginde önemli katkıları olacağı düşünülen yıldız oyuncu büyük umutlarla transfer edildi ve sonunda Nani İstanbula geldi.

fenerbahcenin-transferi-nani-istanbulda-resim
Fenerbahçenin Transferi Nani İstanbul’a Geldi!

Peki, Yıldız Futbolcu Nani Kimdir?

17 Kasım 1986 doğumlu olan Nani,  Afrika’da dünyaya gelmiştir.  Portekizli bir kanat oyuncu olarak futbol yaşamını devam ettiren Nani, sağ ayak olmasına rağmen genelde sol kantta görevlendirilmektedir.

Küçük yaşlarda ailesinin işi nedeniyle Avrupa’da yaşayan Nani, futbolu abisinden öğrenmiştir. 14 yaşlarında olduğu sıralarda abisi tarafından Real Massama kulübüne götürülür ve burada profesyonel futbol hayatına başlar.

fenerbahceli-nani-istanbulda-resim
Fenerbahçeli Nani İstanbul’da!

Futbola tam olarak Sporting Lizbon takımında adım atan yıldız oyuncu, 3 yıl Lizbon’da forma giydikten sonra, Manchester United takımına transfer olmuş ve burada en parlak dönemini yaşamaya başlamıştır.

Yıldız oyuncu Nani, 1.77 m boy uzunluğuna sahiptir. Toplamda 333 maçta 62 gol kaydetmiş ve 91 asist yapmıştır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*