Whatsapp Yeni Güncelleme ile Gelen Özellikler

Whatsapp Yeni Guncelleme ile Gelen Ozellikler Resim
Whatsapp Yeni Güncelleme ile Gelen Özellikler

Kullanıcı sayısı milyonları aşan ve birçok akıllı telefon kullanıcısı tarafından tercih edilen whatsapp yeni güncelleme ile birtakım değişiklikler yaptı. Önemli değişiklikler sunan whatsapp, kullanıcıların işini kolaylaştırmayı ve uygulamayı eğlenceli hale getirmeye çalışıyor. Buna güncelleme ile gelen yeni özelliklerden tanık olabilirsiniz. Şimdi whatsapp güncellemesi ile gelen yeni özellikler nelerdir? bunlara bakalım.

Whatsapp Yeni Güncelleme ile iPhone’lara Gelen Özellikler

1- Yeni güncelleme ile ayarlar sekmesinde önemli değişiklikler yapıldığını söylemek mümkün. Yıldızlı mesajlara bakmak isteyenler Ayarlar – Yıldızlı Mesajlar üzerinden ulaşılabilir durumda.

whatsapp-guncelleme-resim
whatsapp yeni güncelleme

2- Diğer bir güncelleme özelliği ise mesajlaşma sırasında paylaşılan bir bağlantının artık önizleme gösteriyor olması. Mesajlaştığınız kişiye artık bir link gönderdiğinizde o linkin küçük boyutlarda bir önizlemesi mesaj ekranında çıkıyor. Tabi bu özelliği kullanmak sizin inisiyatifinizde olacak.

whatsapp-guncelleme-onizleme-resim
whatsapp güncelleme önizleme

Whatsapp Yeni Güncelleme ile Android’lere Gelen Özellikler

1- Androidler için yeni emojiler eklendi. Bundan böyle Android kullanıcıları daha zengin içerikli bir emoji paketine sahip.

whatsapp-android-yeni-emojiler-resim
whatsapp android yeni emojiler

2- Mesajlaştığınız bir kişinin mesajlarını sessize alabiliyorsunuz. Bunun sohbet ettiğiniz kişinin özel bildirim ayarlarından yapmanız mümkün. Ayrıca sohbetleri okundu ya da okunmadı şeklinde işaretleyebiliyorsunuz.

whatsapp-sessize-alma-ozelligi-resim

3- Whatsapp kullanırken veri kullanımını düzenlemeniz mümkün olacak. Yeni güncelleme ile whatsappın veri kullanımını azaltabilirsiniz.

whatsapp-veri-kullanimi-azaltma-resim

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*