2016 Survivor İbrahim Yattara Kimdir?

2016 Survivor Ibrahim Yattara Kimdir Resim
2016 Survivor İbrahim Yattara Kimdir?

Survivor 2016 kadrosu yavaş yavaş belirlenmeye devam ederken yeni ve sürpriz isimleri karşımıza görmeye devam ediyoruz. Survivor 2016 İbrahim Yattara ile yeni bir yarışmacısına daha kavuştu. Acun Ilıcalı, İbrahim Yattara’nın Survivor 2016’da yer alacağı hesabını Sosyal Medya hesaplarının duyurdu. Yattara’nın Survivor 2016 yarışmasında yer alacağına ilişki Acun Ilıcalı tarafından Twitter ve Instragram hesapları üzerinden yaptığı duyuruları aşağıda görebilirsiniz.

Yattara Survivor 2016’da

İbrahim Yattara’nın Survivor 2016’ya katıldığı haberini ilk olarak Acun Ilıcalı kendi sosyal medya hesaplarından duyurdu. İşte Twitter ve Instagram üzerinden yapılan Survivor 2016 Yattara ile ilgili duyurular.

Acun Ilıcalı Survivor 2016 İbrahim Yattara Instagram Duyurusu

survivor 2016 ibrahim yattara resim
survivor 2016 ibrahim yattara

Acun Ilıcalı Survivor 2016 Yattara Twitter Duyurusu

yattara survivor 2016da resim

Survivor 2016 İbrahim Yattara Kimdir?

Gine’de doğan İbrahim Yattara 1980 doğumludur. 35 yaşında olan ve Türkiye’nin ilk olarak Trabzonspor kulübüne transferi ile tanıdığı ünlü futbolcu uzun yıllar Trabzonspor’da başarılı oyunu ile herkesin gönlünü feth etmiştir.

Futbola ilk olarak Gine’nin bir futbol takımı olan Garedi altyapısında başlamıştır. 1998 yılına gelindiğinde ise Garedi takımında profesyonel olarak futbol hayatında ki ilk önemli adımı atmıştır.

İbrahim Yattara’nın profesyonel olmasının ardından ikinci takımı Athletico de Coleah olmuştur. Başarılı futbolcu 2000 yılında ise Belçika’nın Royal Antwrep takımı ile anlaşarak 2003 yılında Trabzonspor’a geleceği zamana kadar burada top koşturmuştur.

2003 yılına gelindiğinde kendisine 400 bin dolar veren Trabzonspor ünlü oyuncuyu transfer etmiştir. Karadeniz kulübüne gelmesinin ardından kariyerinde pek çok başarılı dönem yaşamıştır. Bunlardan ikisi Trabzonspor’un Türkiye Kupası’nı kazanmasıdır. Ayrıca Yattara, Karadeniz kulübünün tarihindeki en başarılı yabancı oyuncularından biri olmayı başararak tam 187 maçta görev almıştır.

İbrahim Yattara’nın Trabzonspor macerası 2011 yılında Suudi Arabistan takımı Al Shabab’a transfer olması ile sona ermiştir. Al Shabab futbol takımında 1 yıl oynayan Yattara, tekrar Türkiye’ye dönerek Mersin İdman Yurdu’nda futbol oynamaya başlamıştır. Burada sakatlıklarla başı belada olması nedeniyle sadece 4 maçta görev alabilmiştir. Türkiye’de 5 yıldan fazla yaşayan İbrahim Yattara yaptığı başvuru sonucunda ise 29 Ekim 2010 yılında resmen Türk vatandaşı olmuştur.

Survivor İbrahim Yattara Resimleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*