Çarşaf Dantel Örnekleri

Dantel Yatak Çarşafı Örneği

Fransızcadan dilimizde gelen dantel kelimesi hemen her türlü iple örülen bir kumaşın kenarına veya yazma, tülbent, başörtüsü gibi aksesuarların kenarına örgü yöntemiyle işlenen ağ görünümündeki örgü yöntemine verilen isimdir. Hemen her kesimin tercihleri arasında ilk sıraları alan danteller uzun zamandan beri Türk halkının kültürünü oluşturmaktadır. Dantel yapımı zor ve zahmetli olsa da süreç sonucunda sizi mutlu edecek el işçilikleri ortaya çıkacaktır. Yaptığınız her çalışmayı severek ve isteyerek yeniden ve tekrar yapma isteğinizi artıracaktır.

Sadelik ve şıklığın bir araya geldiği danteller yöreden yöreye farklılık göstererek değişik şekil ve modellerde karşımıza çıkabilir. Son zamanlarda ev içi dekorasyonunda ve çeyizlik amaçlı kullanılan danteller ne kadar Fransızca köken taşımış olsa da son zamanlarda bu kavramından sıyrılıp hemen her kesimde ilgi alanı olmayı başarmış el işçiliği ürünlerindendir.

Dantel yapım bakımından yöreden yöreye farklılık gösterse de kullanım alanları ve kullanılan yerler daima aynıdır. Biz bugün sizler için çarşaf kenarlarınızı nasıl dantel örneklerinizle süsleyebileceğinizi paylaşacağız. Değişik ve gösterişi seven bayanların olmazsa olmazlarından olan çarşaf kenarı dantel örnekleri son zamanlarda herkes tarafından benimsenip çeyiz sandıklarında yer almaktadır. Sizlerde evinizde yeni dantel modelleri denemek ve yapmak istiyorsanız aşağıda paylaşmış olduğumuz örnekler size bu konuda fikir verebilir. Çarşaf kenarlarınızı dantel örnekleri ile süslemek istiyorsanız çevrenizdeki ücretli veya ücretsiz kurslara katılarak bu çalışmaları yapabilirsiniz.

Çarşaf Dantel Örnekleri Resimleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*