Kına Gecesi İçin Saç Stilleri Önerileri

uzun 2016 kına gecesi saç modelleri

Ülkemizde itina gösterilen bir gelenek olan kına gecelerinde bazı saç modelleri öne çıkmakta ve sık olarak kullanılmaktadır. Kadınların kendi aralarında düzenledikleri bir eğlence olan kına gecelerinde genelde şaşalı ve ihtişamlı saçlar yapılır. Keza makyajlarda da abartıya gidilir.

 

Kına Gecesi için Nasıl Bir Model Seçilmeli?

Saç modeli tercihinizi belirlerken giyeceğiniz kıyafeti göz önünde bulundurmalı ve uyumlu bir seçim yapmalısınız. Örneğin sırt dekoltesi olan bir abiye giyecekseniz topuz saç modelini seçerek sırtınızı göstermelisiniz. Bununla beraber 2016 kına saç modelleri arasında doğal topuzlar ve kabarık saçlar öne çıkıyor.

 

Saç modeli seçilirken ten renginiz ile uyum ve bir bütün oluşturması da önemlidir. Yüz hatlarınız ile uyumlu bir model tercih etmelisiniz. Kalın dalgalar ve doğal bırakılan saçlar beyaz tenliler için ideal olacaktır. Ayrıca kızıl tonlarında kıvır kıvır yapılan saçlar açık tenli bayanlar açok yakışmaktadır. Esmerler için siyah ve koyu kahve tonları ile kestane tonları çok yakışan bir renk olup saçlarını yana bırakarak kullanabilirler.

 

2016 kına saç modelleri içinde örgülerin birçok şekli karşımıza çıkıyor. Saçlarını açık bırakmak isteyenler için şelale örgüler, toplamak isteyenler için dağınık örgü topuzlar, balık sırtı ve daha pekçok formda örgü modeli kına gecelerinde rahatlıkla kullanılabilir. Kısa saçlılar için yana yapılan düşük topuzlar harika bir seçim olacaktır.

 

Ne giyeceğinize karar verdiyseniz moda dergilerinden, internet üzerinden, kuaförünüzün katalogundan bakarak size en çok yakışacak saç modelini bulabilirsiniz.

Kına Gecesi İçin Saç Stilleri Önerileri Resimleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*