Beyazıt Öztürk’e Soruşturma Açıldı!

Beyazit Ozturke Sorusturma Acildi Resim
Beyazıt Öztürk'e Soruşturma Açıldı!

8 Ocak Cuma günü yayınlanan Beyaz Show’a telefonla bağlanarak terör örgütü proragandası yapan Ayşe Çelik için soruşturma başlatıldı. Tabi soruşturma sadece Çelik ile sınırlı kalmadı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı programın sunucusu Beyazıt Öztürk ve yapımcısı hakkında da soruşturma başlattı.

Beyaz Show’da Propaganda!

Kanal D’nin sevilen talk show programı Beyaz 8 Ocak cumartesi yayınında beklenmedik bir telefon bağlantısı ile karşılaştı. Telefona bağlanan ve Milli Eğitim’e bağlı öğretmen olduğunu söyleyen Ayşe Çelik canlı telefon bağlantısında terör örgütü için propaganda yapmaya başladı. Bunun üzerine yapılan açıklamalar ise programın sunucusu Beyaz tarafından alkışlatıldı ve telefon bağlantısı boyunca yayın kesilmedi.

Bu durum başta sosyal medyadan büyük tepki gördü. Ayrıca Beyaz’ın terör örgütü propagandası yapan kişiyi alkışlatması ise sevenlerini hem şaşırttı hem de üzdü.

Beyaz’a Soruşturma Açıldı!

Yaşanan olaylar Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nı harekete geçirdi. Terör örgütü propagandası yapmak suçundan Bakırköy Cumhuriyet Başvekili İdris Kurt, sunucu Beyaz, yapımcı ve propagandayı yapan Ayşe Çelik hakkında soruşturma başlattı.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma ile ilgili yapılan açıklama;

“8 Ocak 2016 tarihinde yayımlanan Beyaz Show isimli programda terör örgütü propagandası yapıldığı iddiası ile ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca 09/01/2016 tarihinde soruşturma başlatılmıştır. Program CD’si incelemeye alınmış olup; program sorumlusu, canlı yayına bağlanan ve program sunucusu soruşturma kapsamına alınmıştır.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*