Dantel Örnekleri

Dantel konsol örneği

Sadelik ve şıklığın buluştuğu danteller yörelere göre farklılık göstererek değişik şekil ve modellerde karşımıza çıkabilir. Genellikle ev içi dekorasyonunda ve çeyizlik amaçlı kullanılan danteller modası hiç geçmeyen ve mutlaka olmazsa olmazlardan olan Türk kültürlerindendir. Fransızca kökenli olan dantel kelimesi her türlü iple örülen veya bir kumaşın kenarına örüğü yöntemiyle işlenen ağ görünümündeki örgü yöntemine verilen isimdir. Günümüzde giyimden ev dekorasyonuna kadar çok geniş kullanım alanları olan dantel oldukça şık ve gösterişli durmasıyla hemen her kesimin tercihleri arasında yer almaktadır. Dantel yapımı oldukça zor ve zahmetli olsa da verilen emek iş sonunda sizi mutlu etmeye yetiyor. Dilerseniz çeyizlik hazırlayabileceğiniz gibi dantel satış pazarı olan el işlerindendir. Sizlerde dilerseniz evinizde dantel yapıp satışını yaparak ev ekonominize katkıda da bulunabilirsiniz.

Danteller eskiden beri konsol, masa, sehpaların üzerini süslemektedir. Danteller uzun yıllardır tercih edilen ve birçok kesim tarafından kabul görmüş dekorasyon ürünleri ve çeyiz ürünleri arasında ilk başta gelmektedir. Bugün sizler için dantel yapımı konsol, masa, sehpa örtü modellerini paylaşacağız. Evinize şıklık katacak olan bu yeni modeller arıyorsanız bu aşağıda paylaştığımız örnekler size fikir verebilir. El becerilerinizi ve hayal gücünüzü kullanarak yeni modeller üretebilir ve onları yapabilirsiniz.

Sizlerde evinizde dantel yapmak istiyorsanız çevrenizdeki ücretli veya ücretsiz kurslara giderek el becerilerinizi geliştirerek dantel çalışmaları yapabilirsiniz.

Dantel Örnekleri Resimleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*