En Beğenilen İğne Oyaları Örnekleri

2016 İğne Oyası

Vitrinleri süsleyen, salon dekorasyonunda kullanılan çeyizlerin vazgeçilmezi  birbirinden güzel motiflerle bezenmiş iğne oyası modelleridir. Tabi ki tüm bayanlar evlerinin şık bir görünüme kavuşması için çeşit çeşit mobilya almaktadır. Ev dekorasyonun da mobilyalar kadar önemli olan küçük detaylarda vardır. Bunların başında da vitrinlere koyulan ve şıklık temsilcisi olan iğne oyaları gelmektedir. Oturma odası, salon ve yatak odalarının vitrinlerini iğne oyası örnekleri ile süsleyebilirsiniz. İğne oyaları ev dekorasyonun da kullanıldığı gibi yazma ve tülbent kenarlarına işlenerek de kullanılmaktadır. Yazma kenarı süslemelerin de kullanılan iğne oyası modelleri renk ve desen konusunda yazmayla sağladığı uyum ile göz boyamaktadır. İki veya daha fazla renk kullanarak yapılan oyalar tam bir işçilik gerekmektedir.

Çeyizlerin vazgeçilmezi olan iğne oyaları içinde bulunduğumuz son yıllarda ev hanımların geçim kaynağı olmakla birlikte hızlı bir yükseliş göstermektedir. Ev hanımları yaptıkları tülbent, yazma, ev takımlarına işledikleri oyaları satarak maddi bir kazanç sağlamaktadır.

Genç kızların çeyizlerini süsleyen bu oyalar yapılmaya devam edilmeli geleneklerimizi kültür arası aktarmamız gerekmektedir. Bu konuda da bize düşen görevi yerine getirdik ve yeni yıl için sizlere birçok bayanlarımızdan iğne oyası modellerini topladık.2016 yılına ait iğne oyaları boncuk,kurdele gibi aksesuarları da içinde barındırmakta ve ip renginde tek beyaza bağlı kalmaktadır. Renk renk yapacağınız örneklerinizle yeni bir yıl dileriz.

En Beğenilen İğne Oyaları Örnekleri Resimleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*