Halkalı Havlu Kenarları Nasıl Yapılır

Basit halkalı havlu kenarı

Havlu kenarı süslemelerinin bir çok örneğini paylaştık. Havlu kenarı süslemeleri el emeği işçiliği yapan bayanlarımızın kendilerini en iyi şekilde ifade ettikleri daldır. Havlu kenarlarında kurdele, boncuk, iğne oyası gibi süslemeler kullanılabilir. Çeyizliklerimizde, misafirlerimize çıkardığımız havlularda kendimizi gösterebiliriz. Yapıla havlu kenarları sıradan bir havluyu güzelleştirebilirken aynı zamanda daha dikkat çekici süslemelerle göz alıcı yapabilir. Mutfak ve banyoların vazgeçilmezi olan havlular temiz olmasının yanı sıra göz alıcı, dikkat çekicide ve motifli olmalıdır.

Havlu kenarlarının birçok çeşidi olmasına rağmen günümüzde bayanlar hala örnekleri arttırmaktadır. Bugün de bunlardan biri olan halkalı havlu kenarlarını paylaştık sizinle. Halkalı havlu kenarı süslemeleri iğne oyasına nazaran daha basit olmakla birlik de aynı zaman da en çok tercih edilenler arasındadır. Yapımı kolay ve zaman bakımından kısa sürede tamamlanabilen bu örneğin içeri çiçekler ve geometrik şekillerdir. Minik halkalar yardımıyla küçük çiçeklerin daha gerçekçi olmasını sağlayan bu model havlunuzu bir çiçek bahçesine dönüştürmeyi hedeflemektedir. Küçük parçalardan elde edilen bütün ile görselliği arttırak örnek için çeşitli renkler kullanılarak papatya üzerinde birçok geliştirme yapılmıştır. En çok tercih edilen renkler ise pembe, mavi ve tabi ki vazgeçilmez olan kırmızı şıklığıdır.

Sizde bu işi öğrenmek isterseniz paylaşmış olduğumuz görsellerden yararlanabilir ve yapım aşamalarından faydalanabilirsiniz.

Halkalı Havlu Kenarları Nasıl Yapılır Resimleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*