Doğru Makyaj Nasıl Yapılır

moda Makyaj Tüyoları (2)

Doğru makyaj yapmak istiyorsanız makyaj tekniklerini iyi kullanmalısınız. En doğru şekilde makyaj yapmak için mutlaka gözlerinize ve ten renginize uygun makyaj renklerinden faydalanmalısınız. Doğru makyaj içinde çok açık ve çarpıcı renkler genellikle kullanılmaz.

Makyajınızı düzgün şekilde yapabilmek için el alışkanlığınızında olması gerekir. En iyi makyaj ürünleri elinizde olsa da makyaj yapmasını bilmiyorsanız hiç bir işe yaramayacaktır.
Düzgün bir şekilde fondöten sürdüğünüze emin olmak istiyorsanız gündüz makyajını aydınlık bir yerde yapmaya özen göstermelisiniz. Gece makyajı ise tamamen spot ve yoğun ışık altında yağılmalıdır. Göz makyajını yaparken gözlerinizin daha büyük görünmesini istiyorsanız ; üst göz kapaıiğının altına kahverengi bir kalem çekerek kalemi uç kısımlardan dışarı doğru taşırmalısınız. Aynı kalemi göz altına sürüp bir fırça yardımıyla dağıtmanız gerekmektedir. En doğru makyaj tipi için cildinizi ve yüz hatlarınızı iyi şekilde analiz etmelisiniz.

Doğru makyaj yapabilmek için cildinizi transparan pudra yarıdımıyla eşitlemeye çalışın. Fondöten sürerken ise ıslak bir süngerden yardım alın. Farların kısa sürede dağılmaması için far sürmeden önce göz kapağına kapatıcı sürebilir ve üzerine farınızı sürerek saatlerce kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

Düzgün bir şekilde allık sürmek istiyorsanız allığı yumuşak bir fırça yardımıyla sürmelisiniz. Allığı allık fırçasından aldıktan sonra dağıtarak sürmelisiniz. Bir leke görünümünde olan allık uygulamaları elmacık kemiklerinizi belli etmek yerine daha kötü gösterecektir.

Doğru Makyaj Nasıl Yapılır resimleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*