En popüler örgülü saç modelleri

ipli Örgülü Saç Modelleri

Saç modelleri arasında örgü her zamanki popülerliğini koruyor. Farklı ve dikkat çekici görünmek isteyen herkes için her saça her yüze uygun örgülü saç modelleri bulmak mümkündür. Şimdi gelin en popüler örgülü saç modellerini yakından inceleyelim.

Mısır örgü

İlk olarak mısır örgüden bahsedebiliriz. Düz ve ya dalgalı saçların arasından süzülerek saç modeline göre şık ve salaş bir görünüm sağlayan bu örgü saçlarınızı sıradanlıktan sıyırarak daha dikkat çekici gösterecektir. Özellikle dalgalı saçlarda örgüyü tamamlayıp biraz lastik tokayı taktıktan sonra örgünüzü biraz gevşetirseniz bu daha doğal bir hava katacaktır. Mısır örgüyü biraz daha komplike hale getirmek için de topuzla birleştirebilirsiniz. Bunun için öncelikle saçınızı ön tepe ve arka kısım olmak üzere üçe ayırdıktan sonra ön kısmı örgü yapın. Orta kısmı hafif kabartarak arka kısmı da topuz yapın. Ön kısımda yaptığınız örgüyü kulağın üzerinden topuzla birleştirerek oldukça şık bir model ortaya çıkarabilirsiniz.

Fransız şelale

Yapabileceğiniz bir diğer alternatif ise Fransız şelale örgü diye adlandırılan modeldir.  Bu modelde normal örgüden küçük farklılıklar var. Farklı olarak yapmanız gereken tek şey sağ elinizle tuttuğunuz tutamı her aşamada bırakıp yerine yeni bir tutam saç almak oluyor. Bu da saçınıza dalga dalga bir görüntü kazandırıyor. Diyagonal bir örgü olan bu model de son zamanlarda en çok kullanılan en popüler örgülü saç modelleri arasında.

Her geçen gün değişen beğeni ve trendler saç modellerinde de kendini gösteriyor. Farklı olmayı ve değişimi sevenler için farklı örgü modellerini sizler için yazmaya devam edeceğiz.

En popüler örgülü saç modelleri 2016 resimleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*