Facebook Profil Resmine Video Nasıl Koyulur?

Facebook Profil Resmine Video Nasil Koyulur Resim
Facebook Profil Resmine Video Nasıl Koyulur?

Facebook kullananlar bilir, hemen herkes kendi profiline kendini anlatan ya da ifade eden bir profil resmi koyar. Özellikle selfie furyasının çıkmasının ardından pek çok Facebook kullanıcısı oldukça ilginç profil resimleri ortaya çıkarıyor. Ancak artık profil resminde oldukça önemli bir değişim söz konusu. Bu değişim ne mi? hemen anlatalım.

Facebook Profiline Video Yükleme

Artık Facebook profil resminizin olduğu yere video yükleyebilirsiniz. Peki bunu nasıl yapacaksınız? Çok basit. Öncelikle Facebook profil resmine video koyma işleminin sadece Facebook mobil uygulama üzerinden yapıldığını söylemek istiyoruz. Mobil uygulama üzerinden profil sayfanıza giriyorsunuz ve profil resminizin olduğu bölümün hemen sağ altında resim ve video ikonlarını göreceksiniz. Hatta ikonların sırayla görünüp kaybolduğunu söylemek mümkün. Bu ikonlara tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir menü geliyor.

facebook-profil-resmine-video-koyma-resim
facebook profil resmine video koyma

Karşınıza çıkan bu menüde bazı seçenekler var, hatta bazı seçenekleri daha önceden de biliyorsunuz. Menüye yeni eklenen seçenekler ise “Yeni Bir Profil Videosu Çek” ve “Profil Videosu Yükle”. Sizin de tahmin edeceğiniz gibi ilk seçenek direkt olarak telefonunuzun kamerasından o anda çektiğiniz videoyu yüklemek için. İkinci seçenek ise videolarınız arasında yer alan daha önceden çekilmiş bir videoyu yüklemeniz için.

Peki, Facebook Profiline Yüklenen Video Özellikleri Neler?

Öncelikle şunu söylemek gerekir ki Facebook profiline video yükleme işlemi yapmak istiyorsanız, çok uzun bir video yüklemeyi beklemeyin. Çünkü Facebook profiline yüklenecek videonun uzunluğu en fazla 7 saniye olabiliyor. Bunun yanında çektiğiniz 7 saniyelik videoyu kesebiliyor ve isteğe bağlı olarak sesi açık ya da kapalı konuma getirerek videoyu ekleyebiliyorsunuz.

Eğer daha önceden çektiğiniz bir videoyu ekliyorsanız da yine bu videonun sadece 7 saniyelik bir bölümünü profilinize yükleyebiliyorsunuz. Facebook burada sizlere bir güzellik yapmış, bu 7 saniyelik aralığı videodan size seçme imkanı sunmuş.

Yazımızın içerisinde belirttiğimiz gibi Facebook profiline video ekleme yalnızca mobil uygulama üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Masaüstü bilgisayarlara bu özelliğin eklenip eklenmeyeceği konusunda herhangi bir bilgi şu an için bulunmuyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*