Makyaj Püf Noktaları

süper Makyaj İncelikler Nelerdir

Makyaj yaparken püf noktalarına her zaman ihtiyacınız olacak. Makyajın inceliklerini sizler için derleyerek makyaj yaparken zamanınızı daha tasarruflu harcamanıza yardım edeceğiz.

Yuvarlak yüze sahip olan kadınlar yüzlerinin daha ince gözükmesi için estetik operasyonlardan geçerler. Hiçbir zaman estetikle yüzünüzün formunu bozmanıza gerek yok. Bunun yerine yanaklarınızı ince göstermek için; allığı elmacık kemiklerinin altından başlayıp şakaklara dek uzatarak sürün. Bu şekilde yüzünüz daha ince gözükecektir. Yüz şekliniz köşeli bir yapıya sahipse; elmacık kemiklerinin üstü ile çene çizgisine sürülmüş olan allık yüzünüzün yumuşamasını sağlayacaktır. Ciltteki kırmızılıkları kapatmak fondötenle her zaman mümkün olmayabilir. Bunun için fondöten sürmeden önce mutlaka yeşil renkte kapatıcı sürerek kırmızılıkları saklayabilirsiniz. Renkli kapatıcılar kırmızılıkları daha iyi saklar. Fondöten sadece ciltte renk dengelemek için kullanılır. Makyajın püf noktaları arasında; yer alan göz şekilleri arasında gözleri daha büyük göstermek gelir. Gözlerinizi büyük göstermek için siyah kalem yerine beyaz kalem kullanın. Açık renk farlardan yardım alarak gözlerinizi büyük göstermeye çalışın. Cildinizi aydınlık göstermek için aydınlatıcıyı çene, dudak üstü, burun üstü ve elmacık kemiklerinin üzerine uygulayın. Yüzünüzün ışıl ışıl parlaması daha güzel görünmenizi sağlayacaktır.

Cildiniz solgunsa yüzünüze şeftali renk allık sürmek yerine pembe tonlarında allıklar sürün. Pembe yüzünüzü daha dinamik gösterecektir. Ayrıca yaşa bakmaksızın kullanılan açık renkli allıklar yaşınızı daha küçük gösterir.

Makyaj Püf Noktaları 2016 resimleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*