5 Adımda Güzel Görünün

güzel görünme tüyoları, güzel görünmenin sırları, nasıl güzel görünürüm, güzel görünülür, güzel görünme önerileri

Güzel ve havalı görünmenin yolu bakımlı olmaktan geçiyor. Neyi nasıl yapacağınızı, nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız sizler için hazırladığımız bu rehberden yardım alabilirsiniz. İşte pratik, basit ama etkili 5 adım ile güzel görünmenin yolları…

1) Cilt ve Vücut Temizliği

guzel-gorunmenin-sirlari-5

Cildinizin ve vücudunuzun temizliği güzel ve bakımlı görünmede oldukça önemli. Nasıl göründüğünüz, doğrudan nasıl hissettiğiniz ile ilgili. Sabahları yarım saat erken kalkarak duşunuzu almanız, tüm gün daha enerjik hissetmenizi ve daha aydınlık görünmenizi sağlayacak.

2) Saç Bakımı 

guzel-gorunmenin-sirlari-4

Temiz bir cilt, yumuşak bir ten adımlarından sonra sıra bir kadının en önemli aksesuarı olan saçlara geliyoruz. Saç temizliği ve saç bakımı da bir kadın için oldukça önemli. Saç bakım yağı, saç maskesi, saç kremi gibi destekleyici ürünler ile saç bakımınızı desteklemeyi ihmal etmeyin.

3) El ve Tırnak Bakımı 

guzel-gorunmenin-sirlari-2

Ojeleri silinmemiş, tırnak etleri belirgin ve tırnak kenarları temiz görünmeyen eller bir kadının güzelliğine gölge düşürür. O nedenle tıpkı cilt, vücut ve saç bakımınızda olduğu gibi el ve tırnak bakımınızda da özenli olmalısınız. Çantanızda her daim bir el kremi bulundurmanız, düzenli olarak duşta yumuşamış tırnak etlerinizi itmeniz ve tırnak koruyucu sürerek tırnak sağlığınızı güçlendirmenizi öneriyoruz.

4) Doğru Makyaj 

guzel-gorunmenin-sirlari-2

Yanlış yapılan bir makyaj, güzelliğinize anında gölge düşürebilir. Fazla sürülmüş far, akmış bir göz kalemi ya da yanlış uygulanmış bir fondöten gibi makyaj hatalarına düşmeyin. Güzel ve bakımlı görünmek istiyorsanız, cildiniz için en iyi fondöten, allık ve makyaj ürünleri seçmeye özen gösterin.

5) Su İçmeyi Unutmayın

guzel-gorunmenin-sirlari-

Güzel görünmek için önceki dört maddede hep dışarıdan yapılan müdahalelerden bahsettik. Bu maddede ise güzelliğinize içeriden sağlayacak bir önerimiz var. Yeteri miktarda su içmek, yalnızca yağ yakmak için değil, daha ışıltılı, güzel ve enerjik bir cilt için de oldukça önemlidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*