Doksanlar Deyince Aklımıza Gelen 10 Şey

Belki çocuk, belki de gençtik o yıllarda. 2000’li yıllarda doğanların hiç anlayamayacağı şeyler, 90’ların vazgeçilmeziydi. O günden bu güne yaşam ve alışkanlıklarımız çok değişmiş olsa da, o yılların yeri her zaman ayrı. İşte o zamanları hatırlatan ve doksanlar dediğimizde aklımıza gelen 10 şey…

1) Kaset ve Walkman

90'lar-deyince-akla-gelenler-10

Bu ikili 90’lı yıllarda çocuk olanların vazgeçilmezleri arasındaydı. Özellikle kaseti kalemle geri sarmayı pratikten uygulamaya geçirmeyen yoktur herhalde…

2) Disket 

90'lar-deyince-akla-gelenler-9

Okulda verilen ödevleri yapıp diskete attıktan sonra öğretmene teslim etmek. 90’lı yıllarda USB’lerin görevini disketler üstleniyordu.

3) Bizimkiler

90'lar-deyince-akla-gelenler-8
bursa escort
Türk televizyon tarihinin en uzun süren dizisi. Türk aile yapısı ve komşuluk ilişkilerini konu alan dizi, 90’lı yıllarda pazar akşamlarının vazgeçilmeziydi.

4) Burak Kut

90'lar-deyince-akla-gelenler-7

O zamanlar en fenomen isimlerden biriydi. Şimdilerde genç kızların sevgilisi Murat Boz’un popüleritesini 2’yle 3’le çarptığınızda 90’ların Burak Kut’una ulaşabilirsiniz.

5) Medyum Memiş

90'lar-deyince-akla-gelenler-6

Özellikle Keto kavgası ile 90’larda fenomen olmuştur.

6) Ansiklopediler

90'lar-deyince-akla-gelenler-5

Henüz daha Google amcanın esamesinin okunmadığı yıllarda ansiklopediler en büyük bilgi kaynağıydı.

7) Yalan Rüzgarı 

90'lar-deyince-akla-gelenler-4

Türkiye’de 1990 yılında yayınlanmaya başlanan dizi, 1998 yılına kadar Türk izleyicisinden büyük ilgi görmüştür. Hala, yapılan esprilere, tiyatro skeçlerine ve dizilerine malzeme olmaktadır.

8) Hepsi Senin Mi? 

90'lar-deyince-akla-gelenler-3

Tarkan’ın 94 yılında çıkardığı Acayipsin albümü baştan sona popülerdi. Bu şarkı da diğerleri gibi herkesin dilindeydi.

9) Atari Salonları 

90'lar-deyince-akla-gelenler-2

90’larda Playstation kafelerin yerine atari salonları vardı. Final Fight, Art of Fighting, The Punisher, Mortal Kombat ve Street Fighters dönemin en çok oynanan oyunlarıydı.

10) Prince of Persia 

90'lar-deyince-akla-gelenler-

Bilgisayar oyunları arasında en çok oynadığımız birkaç oyundan biridir. Saraydan kız kaçırma üzerine kurulu oynanan oyunda bir üst level’a atlamak büyük bir başarıydı. Hiç kuşkusuz 90’lı yılların en fenomen oyunuydu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here