Güzellik Maskesi Seçimi

Güzellik Maskesi Seçimi

Güzellik maskeleri cilt tiplerine göre değişen ve geniş bir yelpazeyi kapsayan maskelerden meydana gelir. Bu maskelerin kimi cildi gererken; kimi ise nemlendirme sağlar. En iyi güzellik maskesi ürünleri içinde meyveler ve doğal yağlar yer alır.

Güzellik maskelerini evde yapabilmek için birtakım malzemelere ihtiyacınız olacak. Bu maskeler genellikle doğal olan ürünlerin bir araya gelmesiyle yapılır. Cilt için en etkili güzellik maskelerinden biride; maya maskeleridir. Yaş maya cildi besler ve ihtiyacı olan nemi sağlar. Yaş maya ve süt karışımını cildinize sürdükten sonra kurumasını bekleyip ardından durulayın. Cildinizin daha güzel göründüğünü fark edeceksiniz. Güzellik maskeleri içinde yer alan yumurtanın özellikle de akı cilde oldukça faydalıdır. Cildi yenileyen yumurta akı gözenekler için son derece etkilidir. Gözeneklerin küçülmesini sağlar. Yumurtanın sarısı ise saçlara sürülerek daha parlak olması sağlanır. Bal ve yoğurt ile yapılan cilt maskeleri yine cildin yenilenme sürecini hızlandırır. Pratik güzellik maskeleri arasında saç bakım maskeleri de yer alır. Badem yağı, zeytin yağı ve hintyağından oluşan doğal yağlarla saçlara bakım yapılır. Bir saat beklettikten sonra durulanır. Saç maskeleri ile saçlarınız daha parlak hale gelir.

Cildi güzelleştiren en etkili maskelerden biride; muz maskesidir. Muz ezilir ve içine bal eklenir. Bal ve muz maskesi cildinizin dinç görünmesini sağlar. Cilde büyük ölçüde nem sağlar.

Güzellik Maskesi Seçimi resimleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*