İğne Oyası ile Maydonoz Şekilli Desenler Yapmak

İğne Oyası ile Maydonoz Şekilli Desenler Yapmak 2016

İğne oyası dendiğinde akla ilk gelen çeyizlerdir. Tüm genç kızların çeyizini dolduran bu oyalar yapımı oldukça zor olduğundan tüm hanımların korkulu rüyasıdır. Yapımı zor ama sonucuna bakılarak katlanmaya değer bu el işi asırlardır evlerimiz doldurmakta ve tüm odaları güzelliğiyle süslemektedir. İğne oyası havlu kenarı, yazma, salon takımları gibi bir çok yere işlenir ve bir çok çeşidi vardır. Kimi boncuktan kimi kurdeleden yapılan iğne oyalarının birde göz alıcı örnekleri vardır. Kimi salon takımlarına kimi havlu kenarlarına kimi de tülbentlere işlenen bu örnekler geçmişten günümüze bayanların ilgi odağı olmaya devam etmektedir. Bunlardan bugün maydanoz iğne oyasına değinelim. İğne oyası maydanoz örneğini yazma kenarlarına işleyebilir, güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Maydanoz örneğini yaparken önemli olan püf noktalara dikkat etmek gerekir. İlk yaptığımız boğma büyük olmamalı küçük yapılmalıdır. Devam eden halkalarında yapımında ilk yaptığımız boğma boyutunun sürekliliğini sağlamamız gerekmektedir. İpin her aşamadan sonra bombeli olmamasına özen gösterilmelidir. Büyük pırpırlar yapmak isteyenlere tavsiyemiz ise gevşekliği arttırmak yerime iğne oyasının görünümünün kaybetmemesi için oyanın katları arttırılmalıdırlar. Aslında boyutlar hep küçük olmalıdır. Fakat büyük isteyenler sayılarını arttırabilirler.

Çevrenizden olduğu gibi sitemizden de bir çok örneğine ulaşmanız mümkün. Anlatımlı resimlerimiz ile çeşit çeşit modeller öğrenip yeni örneklerin nasıl yapıldığını göreceksiniz. Adım adım anlatımlar sizlere yeterince yardımcı olacaktır.

İğne Oyası ile Maydonoz Şekilli Desenler Yapmak Resimleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*