Podyumdan, kolay yapılabilen saç modelleri

anlatımlı Kolay Yapılan Saç Modelleri

                Hiç şüphe yok ki podyumlar, hanımların dikkat ve ilgi ile izlediği, hayranlıkla seyrettiği birer gösteri yerleridir. Bazı zamanlar öyle saç modelleri görülür ki insanın anında onu yapası gelir. Bu yazımızda sizler için podyumdan, kolay yapılabilen saç modellerini bir araya getirdik.

Yandan Düğümlü At Kuyruğu

                Geçtiğimiz sene tanık olduk ki bu modeli pek çok tasarımcı kullandı. Şayet saçınızda iki renk barındırıyorsanız, bu modeli mutlaka denemelisiniz. Yapılışı ise şöyle; saçınızı dilediğiniz bir tarafa getirin ve iki parçaya bölün. Sonrasında saçınıza bir düğüm atın. Düğüm çok büyük ve kontrol edilemez olduysa bir düğüm daha atabilirsiniz. Son olarak toka ile tutturup üzerini saçlarınız ile kapatabilirsiniz.

Kıvrılmış, Fransız At Kuyruğu

                Tasarımcılara göre bu model oldukça romantik ve kadınsı bir görünüm veriyor. Yapılışına gelince; saçınızın ön bölümünden bir tutam alın ve kıvırmaya başlayın. Bu işlem devam ederken, yan taraftan saç ekleyip arkaya doğru kıvırmaya devam edin. Sonuna geldiğinizde toka ile tutturun. İki tarafta bittikten sonra biri alt biri üst olacak biçimde çaprazlayıp kıvırma işlemini kuyruğa yapıyorsunuz.

Ters Çevrilmiş Ensede Topuz

                Öncelikle ensenizde sıkı bir at kuyruğu yapın. Sonrasında şekilde gösterildiği gibi saçınızı yukarı doğru kaldırıp göz alıcı bir toka ile bağlayın. Önümüzdeki yıl saç tokasını hanımların başında bir hayli göreceğiz gibi duruyor.

Lüks Kıvrımlı At Kuyruğu

                Yapmanız gereken ilk şey saçınızın üst tarafından bir at kuyruğu yapmak. Sonrasında adeta saçınızı topuz yapacakmış gibi kendi etrafında kıvırın ve tel tokalar yardımı ile saçınızı sabitleyin. Yapımı hiç de zor değil, değil mi?

Saç Bantlı At Kuyruğu

                Sizler için derlediğimiz podyumdan, kolay yapılabilen saç modellerinin sonuncusunu aktarıyoruz. Saçınızı toplayın ve bir saç bandı takın. Son olarak saçlarınızı ensenizde toplayın. Bunu yaparken bir lastik kullanabilirsiniz.

Podyumdan, kolay yapılabilen saç modelleri resimleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*