Saç modeli: örgülü topuz yapmayı deniyoruz

resimli Örgülü Saç Modelleri

Çoğu zaman kuaföre gitmek yerine evde saçlarımızı kendi çabalarımızla yaparız. Bu sebepten dolayı da çoğu insanın eli saç yapmaya oldukça yatkındır. Biraz hayal gücü biraz da el becerisi kullanarak bizim de naçizane tavsiyelerimizle elde ettiğiniz modellere siz de şaşıracaksınız. Şimdi gelin beraber saç modelli: örgülü topuz yapmayı deniyoruz diyelim ve modelleri biraz yakından inceleyelim.

Örgülü topuzla romantizmi yakalayın

Öncelikle bahsedeceğimiz modellerden bazılarında eliniz yatkın olsa bile bir kişiden yardım istemeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Öncelikle örgülü romantik bir topuzdan başlayalım. Öncelikle saçınızın üst kısmından dört beş santim kadar bırakarak bir tutam saç alın ve örmeye başlayın. Ardından ördüğünüz saçı kulağınızın üst kısmından arkaya kadar saç ekleye ekleye getirin. Daha sonra saçınızın diğer tarafından da bir tutam alarak örmeden arkada bir topuz yapın. Ve arka kısımda bu örgüyle topuzu ister bir sünger topuz malzemesi ile isterseniz de tel toka yardımıyla birleştirin. Bu sayede örgülü güzel bir topuz elde etmiş olacaksınız.

Örgülerle süslenmiş güzel bir topuz

Diğer bir modelimizde ise saçın yine aynı şekilde üstlerden üç dört santim bırakacak şekilde örerek arka tarafa kadar getirin. Ardından diğer taraftan aldığınız saçı yine bir sünger topuz malzemesi yardımıyla toplayın. Bu modelde farklı olan şey ise örgülü saçın topuzun üzerine gelmesi değil de etrafından dolanması olacak. Bu da oldukça şık bir görünüm katacaktır. Bu sayede etrafı örgülerle süslenmiş güzel bir topuz elde edeceksiniz.

Gerisi sizin hayal gücünüze ve el becerinize kalıyor. Bu sayede saç modelli: örgülü topuz yapmayı deniyoruz dedik ve iki güzel modelle alternatif sunduk. Daha pek çok güzel modelle yeniden görüşmek dileğiyle…

Saç modeli: örgülü topuz yapmayı deniyoruz resimleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*