10 Genç ve Başarılı Tasarımcı

genc-tasarimcilar-6

Henüz genç olmasına rağmen başarılı ve yaratıcı olan geç moda tasarımcılarını sizler için derledik. Her birinin ayrı bir hikayesi ve başarı öyküsü var.

Alexander Wang

genc-tasarimcilar-6

Genç yaşında moda anlamında birçok başarıya imza atan Alexander Wang, 2005 yılında Parsons School of Design’dan mezun oldu. 2012 yılından bu yana da Balenciaga’da kreatif direktör. Direktörlüğün yanı sıra kendi markası için de koleksiyonlar yaratmaya devam ediyor.

Dion Lee

genc-tasarimcilar-5

Dion Lee 29 yaşında. Avustralyalı tasarımcı moda ve teknolojiyi bir arada kullanan genç tasarımcılardan. Özellikle vücut hatlarını ortaya çıkaran elbiseleri çok tercih ediliyor. Dion Lee’nin deri ceketleri de çok beğeniliyor. Ceketleri, kokteyl elbiseleriyle kombinlemek için ideal.

Mary Kate- Ashley Olsen 

genc-tasarimcilar-4

Çocuk yaşlarda oyunculuk performanslarıyla tanıdığımız ve yıllar geçtikçe stilleriyle isimlerinden söz ettiren Mary Kate- Ashley Olsen kardeşler, şimdilerde ise The Row adını taşıyan markaları ile moda dünyasında başarılı karakterlere sahipler.

Yang Li 

“Kimsenin giyemeyeceği tasarımlar yapmak istemiyorum. O işin sadece şov kısmı” diyor. 2007 yılında tasarımcı Raf Simons’un yanında çalışmaya başlayan 2010 yılında Londra’ya dönerek kendi koleksiyonunu yaratan Li’nin özellikle deri tasarımları çok seviliyor.

Azede Jean Pierre

genc-tasarimcilar-2

Ralph Pucci ve Ohne Title ile birlikte çalıştıktan sonra 2012 yılında kendi markasını kuran tasarımcı, tasarımlarının giyilebilir olmasına dikkat çekiyor. Feminen çizgileri olan ve flörtü seven kadınlara hitap etmeyi seviyor.

J.W. Anderson 

genc-tasarimcilar-

“Tasarımcı olmasaydım kitap satardım”. Bu sözler henüz 30 yaşındaki tasarımcı Anderson’a ait. 2008 yılında markasını kuran ünlü tasarımcı, erkek tasarımlarıyla da moda severlerden tam not alıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*