Bavul Hazırlama Teknikleri

Bavull

Yaz ayları yaklaşırken çoğu insan seyahat planını hazırladı, biletini aldı… Tatile çıkmak ve denizde, kumlarda, doğanın içinde; nerede bir tatil planı yaptıysanız vakit geçirmek için sabırsızlanıyorsunuz…

İş bavul hazırlama bölümüne geldi. Eğer 2 saat içerisinde bavulunuzu eksiksiz toparlayabilenlerden değilseniz bavul toplamakla ilgili bu ipuçları tam sizlere göre!

Bavul3

Bavul hazırlamaya başlamadan önce aklınıza gelen her şeyi bavula sokuşturmamaya dikkat edin ve kendinize bavul hazırlamak için gereken vakti ayırdığınıza emin olun! Eşyalarınızı hazırlamadan önce kendinize ait bir ihtiyaç listesi oluşturun. Taşıdığınız telefon, traş makinesi, bilgisayar gibi elektronik aletlerin şarj cihazlarını unutmayın.

Kişisel bakım eşyaları için seyahat boyu ürünlerin üretildiğini düşünürsek, bunları kullanmanız hem pratiklik açısından hem kaplayacağı alan bakımından size büyük kazanç sağlayacaktır.

Yolculuğun ve gideceğiniz yerin niteliğini düşünün… Doğa, dağ, deniz, yayla, otel, ağaç evler, kiralanan bir yer… Yanınıza gerçekten gereken giysileri alın!

İlk olarak, küçük ve ağır olmayan şeyleri, tişörtleri yerleştirerek başlayın. Tüm eşyaları silindir biçiminde katlamak her zaman yer kazandırır.

Sonraki adımda, ağır giysileri yani pantolonları, kazakları, hırkaları katlayın. Bu aşamada belirlediğiniz bir tanesinin etrafına sararak denk haline getirirseniz, açtığınızda ütüsü en az bozulmuş şekilde, dağılmamış olarak ve her şeye kolayca ulaşabilecek şekilde ulaşacaksınız!

Bu aşamadan sonra 3. olarak; çorapları ve ayakkabıları valizinize yerleştirin! Burada çorapları ayakkabıların içine koyabilirsiniz. Böylelikle hem ayakkabıların şekli korunur, hem de yer tasarrufu sağlamış olursunuz.

4. aşamada, parfümler, kremler, spreyler, tıraş bıçakları vb. bir araya bir torbanın içine koyun. 

Bir önemli ipucu da valizinizin tüm bölmelerini, ceplerini, fermuarlı alanlarını mümkün olabildiğince değerlendirmeye özen gösterin. O küçük görünen ama büyük işleve sahip olan alanların ne kadar çok eşya toplayacağını şaşkınlıkla göreceksiniz.

Ve son olarak; uçak yolculuğu yapacaksanız, valizinizin kontrol amaçlı açılabileceğini unutmayın! Bu sebeple eşyalarınızı düzenli ve valiz açılınca ortalığa saçılmayacak biçimde yerleştirmeye gayret edin!

bavul

Özetlemek gerekirse:

Eşya listesi yapmayı,

valizinizin tüm alanlarını kullanmayı,

yukarıda listelenen şekilde valizinizi düzenlemeyi,

kişisel bakım ürünlerini seyahat boyu olanlardan tercih etmeyi unutmayın!

Bavulunuzu hazırlarken yapacaklarınız bu kadar. Artık tatil yolculuğu için geri sayım yapabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*