Dünyanın En Çok Satan 10 Albümü

Thriller

Dünyada en çok satış gerçekleştiren ilk 10 albümü sizin için derledik. İlk 10 albüm dünyada toplam olarak 440 milyondan fazla sayıda satılmış.

İşte o albümler:

1.  Thriller

Michael Jackson tarafından çıkarılan Thriller adlı albüm 1982 yılında Pop, Rock ve R&B albümü olarak piyasaya sürüldü ve 50 milyon satıldı.

 Thriller


2. The Dark Side of the Moon

Pink Floyd

Pink Floyd tarafından 1973 yılında çıkarılan The Dark Side of the Moon adlı albüm bir Progressive rock albümüydü ve 50 milyona yakın bir sayıda satıldı.


3. Back in Black

Back in Black

Angus ve Malcolm Young kardeşler tarafından 1973 yılında Sydney’de kurulmuş Avustralyalı hard rock grubu tarafından çıkarılan Back in Black adlı albüm 1980 yılında piyasaya sürüldü ve Hard rock ile Heavy metal içerikli bu albüm 49 milyon adet satıldı.


4. The Bodyguard

Whitney Houston

Whitney Houston ve çeşitli sanatçılar tarafından çıkarılan The Bodyguard isimli albüm 1992 yılında piyasaya sürüldü ve satış sayısı: 44 milyon.


5. Bat Out of Hell

Bat Out of Hell

Meat Loaf tarafından çıkarılan Bat Out of Hell albümü, 1977 yılından sonra 43 milyon adet satıldı.


6. Their Greatest Hits

Their Greatest Hits

Amerika Birleşik Devletleri’nde Los Angeles-Kaliforniya’da 1970’lerde doğmuş rock grubu Eagles tarafından çıkarılan Their Greatest Hits adlı albüm 1976 yılında yayınlandı ve satışı: 42 milyonu buldu.


7. İlk Aşk, İlk Dans

Dirty Dancing

Dirty Dancing yani “İlk Aşk, İlk Dans (soundtrack)” albümü çeşitli sanatçılarca seslendirildi ve 1987 yılında bir dans-pop albümü olarak piyasaya sürüldükten sonra 42 milyon adet satış gerçekleştirmeyi başardı.


8. Millennium

Backstreet Boys

İki kuzen tarafından kurulan, Backstreet Boys adlı grupça çıkarılan Millennium adlı albüm 1999 yılında bir Pop albümü olarak ortaya çıkarıldı ve 40 milyondan fazla satış gerçekleştirdi.


9. Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

Bee Gees ile birlikte farklı sanatçılar tarafından seslendirilen Saturday Night Fever adlı albüm 1977 yılından sonra 40 milyon satış gerçekleştirdi.


10. Rumours

Rumours

Fleetwood Mac tarafından 1977 yılında bir rock müzik albümü olarak çıkarılan Rumours 40 milyon kadar satış gerçekleştirmeyi başardı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*