En Güzel Soykırım Filmleri

yahudi-soykirim-filmleri

Yahudi Soykırımı ve Nazi Almanya’sına dair en çarpıcı konuları, o dönemde yaşanan en acı, en gerçek ve en affedilmez olayları gözler önüne seren, insanların çektiği acıları görünce insanlığınızı bir kez daha sorgulamanıza neden olacak en gerçekçi, en etkileyici ve en güzel soykırım filmleri bu listemizde…

1)Schindler’in Listesi 

en-guzel-soykirim-filmleri-10

Soykırımı en güzel anlatan filmler arasında bence ilk sırada olmayı kesinlikle hak ediyor. 94 yapımı olmasına rağmen ilk izlemeye başladığımda siyah-beyaz çekilmiş olması biraz anlamsız gelmiş olsa da, film devam ettikçe bu ön yargımdan tamamen sıyrıldım. Tüm siyahlığın içinde filmde kırmızı paltosu ile o minik kız, son sahnede Schindler’in harcadığı paraları sorgulayışı ve film boyunca yaşanan acılar.

2) Piyanist

en-guzel-soykirim-filmleri-9

Nazi işgali döneminde Polonya’da yaşayan piyanist bir adam. Ailesi ile getto’lara taşınmak zorunda bırakıldıktan sonra başından geçenleri konu alan filmde, çaresizliği ve yaşam mücadelesini izliyoruz.

3) Hayat Güzeldir

en-guzel-soykirim-filmleri-8

Yahudi bir babanın oğlu ve karısı ile birlikte kampa gitmesini konu alan ve tüm bu olayları çocuğuna farklı bir olay olarak göstermeye çalışan bir babanın mücadelesini anlatan bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

4) Hotel Rwanda

en-guzel-soykirim-filmleri-7

Bu film, Ruanda soykırımını ve o bölgede yaşayan masum insanların yaşadıkları çaresizlikleri tüm çıplaklığı ile gözler önüne seriyor.

5) Amen 

en-guzel-soykirim-filmleri-6

2002 yapımı olan film, Vatikan’ın Yahudi soykırımına sessiz kalışını ve bir Alman SS subayının kampta gördükleri ile dehşete kapılıp o insanlar için bir şey yapmaya çalışmasını konu alıyor.

6) Kadersizlik 

en-guzel-soykirim-filmleri-

7) Karanlıkta Kalanlar

en-guzel-soykirim-filmleri-5

8) Çizgili Pijamalı Çocuk

en-guzel-soykirim-filmleri-4

9) Köpekleri Vurmak 

en-guzel-soykirim-filmleri-3

10) Soysuzlar Çetesi 

en-guzel-soykirim-filmleri-2

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*