En İyi 10 Stephen King Kitabı

Stephen King

Stephen Edwin King, Amerikalı hikâye ve roman yazarıdır. Gerilim ve korku türlerinde eserler vermiştir. İlk romanı Carrie 1974 yılında yayınlanmıştır. Kara Kule (The Dark Tower) serisi ile ünlüdür. Pek çok kitabı sinemaya uyarlanmıştır.


Christine
3 genç arasındaki sohbeti ve aşkı anlatan roman. Stephen King yalnızca korku açısından değil aşk alanında da başarılı bir yazar.

Christine stephen king


Insomnia ( Uykusuz)
S. King, bu romanında korku unsurundan daha çok normal bir yaşantıyı anlatmış. Eşinin ölümü sonrasında uykusuzluk sorunu yaşayan bir adamın yaşamını anlatmış…

Insomnia ( Uykusuz)


Carrie (Göz)
Stephen King’in ilk romanıdır. Yazarın ilk romanı olduğunu hissterin Carrie’de bazen sıktığı yerler olsa da korku açısından başarılı bir roman.

Carrie (Göz)


Hayvan Mezarlığı
Yeni eve taşınan bir ailenin hayvan mezarlığının yanına taşınmasıyla başlayan ölümlerin anlatıldığı romandır. Filmi de çekilmiştir.

Hayvan Mezarlığı


Mahşer (The Stand)
Mahşer; Stephen King’in en iyi kitaplarından biridir. Mahşer ile Stephen King sıradışı karakterler ve olaylar kullansa da korku unsurunu karşıya aktarmasını biliyor.

The Stand


Yeşil Yol
Filmi de çekilmiştir.  Etkileyici olan film, bir çoğumuzu, derinden vuran filmdir. İri yarı bir adam olan John, iki minik kızı öldürmek suçundan idama mahkûm olmuştur. Oysa ince ve karmaşık bir iç dünyası olan Coffey, doğa üstü güçlere sahiptir.

Yeşil Yol


Cinnet (The Shining)
Cinnet, sağlam bir kurguya sahiptir. Jack’in olağandışı sezgilere sahip küçük oğlu, otelde yalnız olmadıklarını, hayaletlerle beraber yaşadıklarını görür ve ailesini inandırmaya çalışır.

The Shining


Gizli Pencere
Gerilim romanlarıyla ünlenen başarılı bir yazar olan Mort Rainey karısı Amy’nin kendisini aldattığını gördüğünde büyük bir psikolojik yıkıma uğrar.

Gizli Pencere


Rose Red Konağı
Psikoloji profesörü Dr. Joyce Reardon konaktaki lanetli güçleri uyandırmak ve bütün gerçekleri bulmak için, konağın uyuyan doğaüstü güçlerini uyandırmasını amaçlayan bir psişik gezi düzenler. Paranormal özellikteki 6 kişiyi konağa çağırır.

Rose Red Konağı


Öldüren Sis
Stephen King’in alameti farikası bilinmeyen bir kasaba, tutucu insanlar ve onlarla çelişen hür düşünceli gençler ve çatışmaları… Muhafazakar tutuculuk ile serbest düşüncenin mücadelesi yer almaktadır.

Öldüren Sis


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*