En İyi 5 Browser

internet

1. Google Chrome

chrome

En popüler internet tarayııcılarının başında Google Chrome geliyor. Google tarafından geliştirilmiştir.  Tarayıcı ilk kez 2 Eylül 2008 tarihinde kullanıma sunulmuştur. Daha sonra Mac OS X ve Linux sürümleri de geliştirilmiştir. Temmuz 2015 tarihinde netmarketshare.com adlı internet istatistik aracının yaptığı araştırmaya göre, dünya genelinde %27’lik bir pazar payına sahiptir. Günümüzde 53 dilde destek imkanı vardır. Chrome, Android (4.0 ve sonrası) iOS (4.3 ve sonrası) Linux OS X (10.5 ve sonrası, sadece Intel) Windows (XP SP3 ve sonrası) için kullanılabiliyor.


2. Apple Safari

safari

Apple firmasının OS X ve iOS için geliştirdiği ağ tarayıcısıdır. Tarayıcının asıl amacı, Apple’ın Mac OS ile tamamen uyumlu bir ağ tarayıcısına sahip olmasıdır. Safari, WebKit motorunu kullanır.


3. Opera

opera

Opera Software tarafından geliştirilmiştir. Opera küçüklüğü, hızlılığı, tekbiçimlere uyumluluğu, normal ve el üstü bilgisayarlara ek olarak cep telefonları çalışabilme özellikleri ile tanınmaktadır. Piyasadaki, beklentileri karşılayan özelliklere sahip olan Opera dahilî açılır pencere engelleyici, sekmeli gezinti, dahili arama ve gelişmiş işlevlere sahip, kullanıcıların farklı ihtiyaçlarını karşılayan özelleştirme yetenekleriyle dikkat çeken bir web tarayıcıdır.


4. Yandex Browser

yandex

Yandex tarafından 1 Ekim 2012 tarihinde yayınlanan Yandex Browser, popüler uygulama ve hizmetler için özel araçlara sahiptir.Entegre çeviri ve sık kullanılanlar sekmesinde çok sayıda eklentiye sahiptir.  Opera tarayıcısının “Opera turbo” özelliği yer alan Yandex tarayıcısı, yavaş bağlantıları hızlandırmak için entegre edilmiş sürümlere de sahiptir.


5. Comodo Dragon

ComodoDragon

Az bilinen ancak son derece hızlı olan bir tarayıcıdır. Comodo firmasınca üretilen Chromium projesi temel alarak geliştirilmiş yüksek güvenlikli bir web tarayıcısı Comodo Dragon; Google Chrome ile aynı projeden türetildi. Eklentiler sorunsuz kullanabilmekte ve tam uyum sağlamaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*