En Zengin Erkek Sanatçılar

Keith Richards

1. Paul McCartney.

Dünyanın en zengin erkek sanatçısı, eşi ile birlikte 760 milyon sterline sahip Paul McCartney. İngiliz müzik grubu olan The Beatles’ın 4 üyesinden biri İngiliz bas-gitarist, söz yazarı/besteci, yapımcı olan Paul McCartney aynı zamanda hayvan haklarına olan düşkünlüğü ile biliniyor. 73 yaşındaki sanatçı, 1957’den günümüze popülerliğini yitirmedi.

Paul McCartney


2. Andrew Lloyd Webber

Baron Lloyd-Webber İngiliz müzikal bestecisi. Kariyeri boyunca 17 müzikale imza atmıştır. Ticari açıdan tarihin en başarılı bestecisi olarak gösterilir. 68 yaşındaki Baron Lloyd-Webber, 1991’den beri Madeleine Gurdon’la evliyken, 1984–1990 yılları arasında Sarah Brightman ile 1972–1983 yılları arasında ise Sarah Hugill ile evlilik yaptı. Webber, 715 milyon sterlinin sahibi.

Andrew Lloyd Webber


3. Sir Elton John

280 milyon sterline sahip Elton John, dünya müziğinde dominantlar arasında yer almış İngiliz sanatçıdır. 1970’li yıllardan günümüze +450 milyon albüm ve +110 milyon single kopyası sattırarak gelmiş geçmiş en büyük şarkıcılar arasında yer almıştır. Rolling Stone adlı dergi; gelmiş geçmiş en iyi 100 sanatçı arasında 49. sırada göstermiştir.

Sir Elton John


4. Michael Phillip Jagger

Michael Phillip “Mick” Jagger, 1943 yılında doğdu. 235 milyon sterline sahip Jagger, İngiliz kökenlidir. Aynı zamanda rock müzisyeni, besteci, film yapımcısı, aktör ve iş adamı olarak tanınmaktadır. Bir çok ünlü gibi, 1969 senesinde uyuşturucudan yakalanmıştır, kefaletle serbest kalmıştır.

Michael Phillip Jagger


5. Keith Richards

İngiliz gitarist, şarkı söz yazarı, şarkıcı, yapımcı ve Rolling Stones kurucularından olan Keith Richards 220 milyon sterline sahip. Richards, 1962 yılından günümüze kadar etkin olarak sahnelerde yerini alıyor. İlk olarak 1967 yılı olmak üzere 5 kez uyuşturucu kullanmaktan yargılandı. Karayip Korsanları – Dünyanın Sonu adlı filmde rol alan sanatçı, aynı zamanda produktör olarak da iş yapmaktadır.

Keith Richards


6. Richard Starkey

Ringo Starr adı ile bilinen Richard Starkey 1940 yılında doğdu. Rock, pop rock,pop tarzlarında müzik yapan sanatçı, A Hard Day’s Night ile başlayan film oyunculuğu hayatında The Magic Christian, The Compleat Beatles, Concert For George gibi pek çok filmde oynadı. Richard Starkey’in serveti: 200 milyon sterlin.

Richard Starkey


7. Gordon Matthew Thomas Sumner

Sting adı ile bilinen Gordon Matthew Thomas Sumner, ufak yaşlarda piyano çalmaya başlamıştı. Sting, Müzisyen, Şarkıcı, Basçı, Gitarist, Besteci, Müzik yapımcısı ve Aktör olarak tanınıyor. 1998 yılında vizyona giren Guy Ritchie’nin filmi Ateşten Kalbe, Akıldan Dumana filminde rol oynadı.

Gordon Matthew Thomas Sumner

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*