Game of Thrones Neden Çok İzleniyor?

game of thrones

Game of Thrones, George R.R. Martin tarafından yazılan romandan uyarlanan bir dizi.

İhanetler, şehvet, ayak oyunları ve doğaüstü güçler gibi günümüz popülaritesine hitap eden unsurların yer aldığı entrikacı güney topraklarının oyunları ile başlayan dizide, Krallar, Kraliçeler, Şövalyeler, Sürgündekiler, Sahtekarlar, Asiller bir kavgaya tutuşuyor… Hedef “Demir Taht.”

game of thrones 6

Dizide, görsel efektler son derece başarılı bir şekilde kullanılıyor ve karakterlerin kişiliksel olarak gelişimleri son derece tutarlı. Dizi sürekli aksiyon olmamakla birlikte, hiç bir aksiyon hikayesi zorla konulmuş bir his uyandırmıyor. Dizideki aksiyon sahneleri, hikayenin geliştiği, beslendiği anları oluşturuyor.

game of thrones cersei-lena-heady

Dizide yer alan oyuncular, karakterlerin hakkını fazlasıyla veriyor. Hikayede en sevilen karakterlerin ölümleri, dizinin kestirilemez bir geleceğe sahip olduğunu gösteriyor. Oldukça başarılı senaryosu, sürükleyici bir niteliğe sahip. Dizi içerisinde pek çok farklı karakterin yer alması, izleyicinin kendisine yakın olanı bulmasında fazlasıyla yardımcı oluyor. Ancak dizide, iyiler genelde kaybediyor.

game of thrones ej

Dizide yer alan vahşet sahneleri oldukça fazla. Kimi sahneleri psikolojik sorunlara sebep olabilecek düzeyde. Dizide bazı karakterlerin ölüp ölmediğinin bilinmemesi sürükleyiciliğe ve heyecana artı katıyor. Türkiye’deki dizilerde ölümsüz başrollere karşılık, bu dizide başrol konumundaki pek çok isim öldü. Dizi vahşet dolu yanıyla toplumların değerlerini sarsan, insani değerler üzerinde tahribat yaratan yönü ile eleştirilse de her geçen gün izleyici sayısı katlanarak artıyor. Dizideki müzikler de, oldukça beğeni topladı.

Ygritte game of thrones

Game of Thrones, dizi oyuncuları ve kurgusu ile son yıllarda teknolojinin de buluştuğu ender tarihi yapıtlardan bir tanesi. Özgün yapısıyla, günümüze kadarki dizilerden farklı bir yapıya sahip. Kamera çekimleri üst düzeyde olan dizide küfürlerin sansürlenmemesi, öldürme ve yaralama olaylarının son derece usta işi olması, dizinin çok izlenmesinde başlıca etkenler.

game of thrones 2

Kurgusu, oyuncuları, sürükleyiciliği, fantastik ögeleri, müzikleri, usta işi yapımı ile gittikçe artan bir izleyici kitlesine sahip olan Game of Thrones’un 10 sezon çekileceği belirtiliyor.

game of thrones lana

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*