Dünyanın En Çok Ziyaret Edilen Siteleri 2016

en çok ziyaret edilen internet siteleri

Google tarafından açıklanan en çok ziyaret edilen siteler listesindeki ilk 20’yi sizler için derledik.


1. sırada yer alan site Facebook.com. Tekil ziyaretçi sayısı: 540 milyon. Mobil uygulamalarla gerçekleştirilen girişler bu sayıya dahil değil.

face

2. sırada yer alan site Yahoo.com. Tekil ziyaretçi sayısı: 490 milyon. Amerika’daki Stanford Üniversitesi öğrencileri Jerry Yang ve David Filo tarafından kurulan sitedir. Google tarzı, arama motoru, e-posta, anında iletileşme, e-posta grubu vb. hizmetler vermektedir.

yahoo

3. sırada yer alan site Live.com. Tekil ziyaretçi sayısı: 370 milyon. Microsoft’un web platformu olan MSN’in güncel gereksinimlere göre geliştirilerek yenilenmiş halidir.

live

4. sırada yer alan site Wikipedia.org Tekil ziyaretçi sayısı: 310 milyon. Vikipedi, kullananlarca her dilde olmak üzere ortaklaşa hazırlanan,reklamsız, kar amacı gütmeyen tarzda bir internet ansiklopedisidir. Süreklü eklemeler ve değişiklikler söz konusu olduğu için tamamlanmayan ve güncel bir ansiklopedidir.

wiki

5. sırada yer alan site MSN.com Tekil ziyaretçi sayısı: 280 milyon. Microsoft’un web platformu olan MSN, günümüzde jeyyu.com tarzı içerik ve haber paylaşımı yayınlanan bir site.

msn

6. sırada yer alan site Microsoft.com Tekil ziyaretçi sayısı: 230 milyon. Windows, Xbox, Microsoft Corporation, Lumia vb. ürünlerle bilinen, Amerika merkezli yazılım/bilişim şirketi olan Microsoft’un ürün hizmetleri, yenilikler, vb. duyurduğu, yayınladığı site.

microsoft

7. sırada yer alan site Blogspot.com Tekil ziyaretçi sayısı: 230 milyon. Herkesin ücretsiz olarak kişisel blog açabildiği site.

blogger

8. sırada yer alan site Baidu.com Tekil ziyaretçi sayısı: 230 milyon olan site bir arama motoru.

9. sırada yer alan site gg.com Tekil ziyaretçi sayısı: 170 milyon

10. sırada yer alan site Mozilla.com Tekil ziyaretçi sayısı: 140 milyon. İnternet tarayıcıs mozilla indirme sitesi.

mozilla

11. sırada yer alan site sina.com.cn Tekil ziyaretçi sayısı: 130 milyon

12. sırada yer alan site WordPress.com Tekil ziyaretçi sayısı: 120 milyon. Herkesin ücretsiz blog açabildiği, açık kaynaklı internet sitesi yazılımı olan wordpress’in eklentileri, yükleyerek çalıştırtırılır. Bu mantıkla işleyen eklentileri, kendi beğeninize göre kolayca kendi sitenize kurabilirsiniz. 5 dakikalık kurulumu ile her zaman tercih edilebilir bir alt yapıdır.

wordpress logo

13. sırada yer alan site Bing.com Tekil ziyaretçi sayısı: 110 milyon. Windows Live’nin arama motoru.

bing

14. sırada yer alan site Adobe.com Tekil ziyaretçi sayısı: 110 milyon. Fotoğraf düzenleme ve tasarım programlarının lideri olan Adobe’nin yayınlarına dair sitesi.

adobe

15. sırada yer alan site 163.com Tekil ziyaretçi sayısı: 98 milyon. Site bir haber, indirme, blog tarzı Çin işi internet sitesi.

16. sırada yer alan site Taobao.com Tekil ziyaretçi sayısı: 98 milyon olan site bir alışveriş sitesi.

17. sırada yer alan site Soso.com Tekil ziyaretçi sayısı: 97 milyon

18. sırada yer alan site Twitter.com Tekil ziyaretçi sayısı: 96 milyon. Daha çok mobil uygulaması ile kullanılan site mobil uygulama dışında bilgisayar başından 96 milyon kişi tarafından açılıyor.

twitter

19. sırada yer alan site Youku.com Tekil ziyaretçi sayısı: 89 milyon. Yine bir Çin sitesi.

20. sırada yer alan site Ask.com Tekil ziyaretçi sayısı: 88 milyon. Bir arama moturu.

ask

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*