Play Kitaplar Yardımı ile PDF Okumak

ebook

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte, kitapçılara gidip satın aldığımız ve o huzur verici kokusunu içimizde çekerek okuduğumuz kitapların yerini, e-kitaplar almaya başladı. e-kitaplar; her ne kadar bir kitaba dokunmanın verdiği hazzı veremeseler de, özellikle çalışan ve kitap almaya bile zamanı olmayan insanlar için, iyi bir fırsat. Google Play; her geçen gün, yeni uygulamalar piyasaya sürmektedir. Bunlardan biri de, Google Play Kitaplar uygulaması. Google Play Kitaplar ile PDF okuma ve EPUB dokümanlarını, rahatlıkla okuyabilirsiniz. Üstelik okumaya başladığınız cihazı değiştirdiğinizde, rahatlıkla kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

PDF ve EPUB uzantılı dosyaları yüklemek istediğinizde; dosyaları bilgisayarınızdan yüklemeniz daha pratik olur. Çünkü bilgisayarınızda bulunan dosyalar, Android işletim sistemine sahip cihazınızda bulunan dosyalardan, çok daha hızlı yüklüyor. Bilgisayarınızdan yükleme işlemi için ise, şu sırayı takip etmeniz gerekiyor.

  1. İlk olarak, Google Play kitaplar uygulamasını açın.
  2. Daha sonra, ekranın sağ üst kısmında bulunan, ‘Dosya Yükle’ sekmesine tıklayın.
  3. Yüklemek istediğiniz PDF veya EPUB uzantılı dosyaları işaretleyerek, ‘Seç’ sekmesine tıklayın.

Dosyalarınız başarıyla yüklenmiştir, artık rahat rahat e-kitaplarınızı okuyabilirsiniz.

Google play kitaplarAndroid işletim sistemine sahip cihazınızdan dosya Yüklemek için ise;

  1. Google Play Kitaplar uygulamasında bulunan; sırası ile Menu – Ayarlar – PDF yüklemeyi etkinleştir sekmelerine dokunun.
  2. Uygulamayı kapatın.
  3. Cihazınızda bulunan PDF veya EPUB uzantılı bir dosyayı indirin.
  4. Son olarak; Play Kitaplara Yükle sekmesine dokunduğunuzda, yüklemiş olduğunuz tüm dosyaları, Kitaplığım – Yüklenenler kısmında görebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*