10 Maddede “Pokemon Go” Çılgınlığı

1265631_19f73978db354bebeb12551c7864cba6

6 Temmuz 2016 tarihinde yayınlanan; Niantic tarafından geliştirilen Pokemon Go oyunu dünyanın pek çok tarafında yoğun bir ilgi gördü. Biz de Pokemon Go oyunun ne olduğunu, nasıl yüklendiğini anlatacağız.

1. 90’larda İzlediğimiz Çizgi Filmine Sadık

İlk olarak belirtmeliyiz ki, Pokemon Go son derece farklı bir oyun. 1990’lardaki çizgi filmine birebir kalınarak geliştirilmiş bir oyun. 90’lı yıllarda Pokemon’u severek izleyenler için çizgi filmin hayata uyarlanmış hali denilebilir.

2. Giyilebilir Teknolojik Ürünü de Çıkıyor

Oyun oynarken Pokemon görüldüğünde uyarı veren giyilebilir teknolojik ürünü ile birlikte çıkacak olan oyunda, pokemon yakalanabiliyor, pokemonlar birbirleri ile savaştırılabiliyor.

3. Büyük Bir Pazarı Oluştu

Oyunun çıkmasından bu yana 1 hafta geçmesine rağmen, hızlı bir şekilde sanal dünyada pazarı oluştu ve yayımcı Nintendo değerini milyarlarca dolar arttırdı.

4. 722 Pokemon Var

Pokemon Go oyununda amaç, aldığımız Pokemonlar ve Poketopları kullanarak yeni pokemonlar yakalamak. Oyunda toplamda 722 tane pokemon var.

5. Android, iOS var, Windows Mobile yok

Pokemon Go, Android ve iOS olarak yayınlandı ancak Windows Mobile versiyonu henüz yok. Android’de tam verim elde etmek için 4,4 sürümü gerekiyor.

6. APK indirirken dikkat edin

Oyun şu anda 2 ülkede yayınlandı ve Türkiye’de açılmış değil. Android için paylaşılan APK dosyaları var. iOS içinse indirilebilir ülkelerden açılmış bir hesap gerekiyor. Fakat APK indirirken dikkat edin. Hacker’ler bu iş için çoktan harekete geçti bile.

7. Pikachu Yakalamak İstiyorsanız Dikkat Edin

Oyunda Pikachu yakalamak istiyorsanız, başlangıçta çıkan üç pokemonu gördükten sonra bir süre beklemek ve bir kaç metre uzaklaşmak. Böylelikle pikachu beliriyor.

1265631_19f73978db354bebeb12551c7864cba6

8. Her Yerde Pokemon Çıkabilir

Dağ taş, avm, kafe, cami, kilise gibi pek çok yerde pokemon bulmak mümkün. Nadir pokemonların ise insanların az uğradığı yerlerde bulunabileceği söyleniyor.

9. Dikkatli Olun

Pokemon oynarken dikkatli olun. Daha ilk haftadan düşüp sakatlananlar, ceset bulanlar, soygun ve gaspa uğrayanlar oldu.

10. Jeyyu’yu Takip Edin

Pokemon Go hakkında en güncel ve yeni haberler için Jeyyu’yu takipte kalın. 🙂

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*