Airprint Nedir? Nasıl Kullanılır?

print-images-from-iphone-airprint

Kablosuz ağ özelliği olan yazıcılarda kullanılabilen airprint teknolojisi ios işletim sistemi kullanılan cihazlardan baskı almamıza olanak sağlayan bir sistemdir.   Bazı kullanıcılar dönem dönem iphone veya ipad gibi ios işletim sistemine sahip cihazlarından baskı almak durumunda kalabilmektedirler. Bu neden ile bu tür cihazlarda özel yazıcı düzeneği bulunmaması sebebi ile ancak kablosuz ağına bağlanan bir yazıcıya ihtiyaç duyulmak zorunda bırakılıyor. Bu tür yazıcıların bulunması da bu baskı sorunumuzu tamamen ortadan kaldırmıyor,  bunun yanında airprint teknolojisini de desteklemesi zorunluluğu bulunuyor.

Bu durumda iphone ya da ipad cihazımız mevcut ise airprint teknolojini kullanarak herhangi bir destekleyici aksesuar gereksinimine ihtiyaç duyulmadan baskı alma olanağına da sahip oluyoruz.

Bu sistemin kullanıcılara olan katkıları ise, ihtiyaç duyulan bir yerde eğer ki kablosuz bir yazıcı varsa kolayca print etme sansına sahip olmamamıza olanak sağlamasıdır. Kablo ya da farklı bir aracı aksesuara gerek kalmadan işlemlerimizi kolayca halledebiliriz. Bu sistem genelde iş durumlarında çıktı alması gereken kişiler tarafından da oldukça aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Bu sistemi kullanabilmemiz için sahip olmamız gereken ise iphone ya da ipad bir cihazımız, kablosuz ağ özelliğine sahip bir yazıcı ve airprint teknolojisidir.  Bu 3 unsurun olduğu her ortamda kolayca ve hızlı bir şekilde baskı işlemlerimizi kolaylıkla halledebilme imkânına sahip oluyoruz. Zaman kaybı ya da baskıyı çıkartmak için farklı bir metotlar aramamıza da gerek bırakmamış oluyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*