Bir Romantik Dram Filmi: “Senden Önce Ben-Me Before You”

Me Before You

Senden Önce Ben orijinal adıyla Me Before You İngiliz-Amerikan yapımı bir romantik dram filmi. Thea Sharrock’un yönettiği filmin hikayesi ise 2012 yılında yayımlanan aynı adlı romana dayanıyor. Filmin oyuncuları arasında ise ekranların sevilen dizisi (bizde daha çok dizilab’ın) Game of Thrones’tan iki oyuncu yer alıyor: Emilia Clarke ve Charles Dance. Filmin diğer başrol oyuncusu Sam Claflin olurken Neville Longbottom rolüyle hafızalarımıza kazınan Matthew Lewis de yan roller arasında.

emiliaclarke-xlarge

Gelelim filmin ve aynı zamanda romanın içeriğine:

Will Traynor (Sam Claflin ) zengin, başarılı, karizmatik ve yaşamayı seven  genç bir adamdır. Ama bir motosiklet kazası sonrası felç kalınca yaşama küser ve kendi içine çekilir. Artık tekerlekli sandalyeye bağlı olarak yaşayan Traynor yaşamını sürdürmek zorundadır ve bunu için kendine bir bakıcı tutar. Louisa Clark (Emilia Clarke) adlı bu bakıcı garsonluk yaptığı kafedeki işini kaybedince yeni bir iş aramaya başlamış ve nihayet Will’in bakıcısı olarak işe alınmıştır. İkili başlarda pek anlaşamasa da genç kadın Will’e yaşama sevinci vermeye başlar ve son derece kültürlü ve donanımlı biri olan Will de Louisa’yı oldukça etkiler. Aralarında kurulan bu ilişki ikisinin de yaşamını değiştirecektir.

emiliaclarke-xlarge e

ABD’de 3 Haziran’da vizyona giren film bugüne kadar 33 milyon dolar hasılat elde etti. Film ülkemizde ise 17 Haziran’da gösterime sunulacak.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*