Buz Devri: Büyük Çarpışma

Buz deVRİİ

Buz Devri: Büyük Çarpışma orijinal adıyla Ice Age: Collision Course, ABD yapımı “Buz Devri” animasyon serisinin beşinci filmi. 3D bilgisayar-animasyon,macera ve aile filmi olan Buz Devri: Büyük Çarpışma’nın yapımcılığını ise Blue Sky Studios üstleniyor. Jennifer Lopez, Ray Romano, Denis Leary, John Leguizamo, Keke Palmer, Chris Wedge, Queen Latifah bir önceki filmdeki rollerini korurken Simon Pegg ise üçüncü filmdeki Buck karakteriyle bu filmde tekrar karşımıza çıkacak. Aynı zamanda bu film yeni seslendirme kadrosuyla Adam DeVine, Max Greenfield, Nick Offerman, Neil deGrasse Tyson, Carlos Ponce, Melissa Rauch ve Jesse J gibi isimleri de içinde barındırıyor.

Buz Devri 3

Scrat’in o bütün Buz Devri serisindeki palamadun peşindeki takibi bir türlü bitmemiştir. Bu sefer de palamadun peşinden giderken kendini Dünya’nın dışında bulan Scrat, yanlışıkla gezegeni tehdit edecek bir takım kozmik olaylar serisini başlatır. Bu yüzden kendilerini bu tehlikeden kurtarmak için Sid, Diego, Manny e geri kalan tüm sürüler evlerini terk etmeye ve heyecanın ve maceranın dorukta olduğu bir arayış içine girerler. Bu eğlence dolu maceralarında birçok yeni topraklar keşfedecek ve yine birçok yeni karakterle tanışacaklardır.

buz devri

Yönetmenlik koltuğunda Galen T.Chu ve Mike Thurmeier’in oturduğu film Türkiye’de 15 Temmuz 2016’da sinemalardaki yerini alacak. Filmin ABD’de ise 22 Haziran’da 20th Century Fox tarafından gösterime girmesi planlanıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*