Chrome’da Veri Tasarrufu Nasıl Yapılır

chrome veri

Birçok kişinin kullanmakta olduğu Google Chrome tarayıcısı beta aşamasında yeni bir eklentiyle karşımıza çıkıyor. İnternet kullanıcılarının kota aşma sorunlarına çözüm getirecek olan, akıllı telefon kullananların çoktandır kullanmakta olduğu bu özellik artık masaüstü kişisel bilgisayarlarında da kullanılabilecek.

Mobil cihazlarda Google Chrome tarayıcısı dâhilinde olan veri sıkıştırıp az kota harcatan özellik masaüstü kullanıcıları tarafından eklenti indirilerek kullanılabilecek. Artık Chrome’a Veri Tasarrufu Özelliği getirilmesiyle kullanıcılar kota aşma derdi olmadan internette gezebilecek.

chrome

Google Chrome kullanıcıları verileri sıkıştıran, daha az kota harcanmasını sağlayan eklentiyi Chrome Web Mağazasından indirilerek kullanmaya ve tasarruf yapmaya başlayabilirler.

Sözü edilen veri tasarruf gezinti yapılan web sayfalarını optimize etmek şeklindedir. Bunun için Google sunucuları kullanılmaktadır. Ziyaretler sırasında harcanan bant genişliği azaltılarak daha fazla sayfada gezinebilme imkânı elde edilmektedir.Uzantı sayesinde Chrome, gezinti yapılacak sayfayı indirmeden önce Google sunucularını kullanarak sıkıştıracak.

Web Mağazasındaki Veri tasarrufu eklentisini bularak indirdikten sonra sayfanın sağında üstte belirecek simgeye tıklanmalı ve etkinleştirilmeli.Eklentiyi indirenler veri tasarrufunu gizli modda da uzantı ayarlarında etkinleştirme yaparak kullanabilmektedir.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*